Orvos válaszol

Szakértőink készséggel válaszolnak minden
kérdésére, tartozzon bármely gyógyászati területhez ...

Új kérdés küldése


« 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »

N.Katalin 2013-11-20

Tisztelt Doktor Úr!
Sikertelen meddőségi kezelések miatt (3 inszem., 4 lombik) trombofília kivizsgálást kért az orvosom. A helyi laborban el tudtam végeztetni a protrhombin INR (eredmény:1,00 ref.0,80-1,32), aktivitás (eredm. 100% ref. 70-140) APTI (eredm. 31,1 sec, ref. 26,0-38,0), lupus anticogauláns (eredm.: csak szignifikánsan megnyúlt APTI esetén végzik) illetve Leiden mutáció (eredmény még nincs meg) vizsgálatokat. A további felírt vizsgálatok a Protein C , Protein S, Antotrhormobin III, amiket ez a labor nem tud megnézni, ezekre az orvosom azt mondta telefonon, hogy akkor nem szükséges. Mivel a családban volt trombózisos beteg (apukámnakmélyvénás trombózisa volt, apai dédapámnak is volt)) ezért szeretnék a végére járni. amennyire csak lehet. EA kérdésem, hogy ezeket a fenti - elmaradt - vizsgálatokat kell még elvégeztetnem, vagy milyen egyéb leletekre lehet még szükségem, hogy egy esetleges trombózis-hajlam nyomára bukkanjunk illetve bogy ki tudjuk zárni? 36 éves vagyok, 169 cm magas, 66 kg, a labor leletemen általában MPV értékben van eltérés (utolsó eredm.11,4 fL, ref.8,0-10,0), visszereim nincsenek, az eddigi IVF beavatokzásoknál még csak egy méhenkívüli terhesség alakult ki, pedig anatómiai, hormonális problémák nincsenek. Ismert oka a meddőségnek eddig nincsen. Előre is köszönöm válaszát.

-

Kedves Hölgyem!
Valóban a trombofília kivizsgálás teljes skálája szükségesés ki kell zárni az immunológiai okot is.
Jelentkezzen be Trombózisközpontba, itt módunkaban áll valamennyi laboratóriumi vizsgálat elvégzése.
Üdvözlettel : Dr. Szélessy Zsuzsanna


Kovács Krisztián 2013-11-17

Jó napot Dr úr az lenne a kérdésem én át estem egy vísszér műtéten és az lenne a kérdésem hogy lehetne nekem le mondani a műtét utáni a láb dagadásról úgy hogy ne keljen viselnem a mikrószálas harisnyát vagy van lehetőségem vissza mütetni egy mű eret előre is köszönöm válaszát

-

Kedves Krisztián!

Sajnálom,de erre a kérdésre csak fizikális és ultrahang vizsgálat után tudok választ adni.
Erre központunkban van lehetősége, telefonon tud időpontot egyeztetni.

Üdvözlettel:
Dr. Sepa György


L. Balázs 2013-11-16

Tisztelt Doktor Úr / Doktornő!

35 évesen fülcsengés panasszal jutottam el a nyaki erek duplex UH vizsgálatára, ami a következő eredményt hozta.
„A carotisok lefutása szabályos. Az intima mérsékelten scleroticus, a jobb ICA bulbusban körülírt megvastagodást mutat, a bal oszlásban egy lapos, mérsékelten echodús plakk látszik, szűkület, áramlászavar nincs. Az arteria vertebralisokban és mindkét subclavia proximális szakaszán szabályos anterograd áramlás látszik.
Vélemény: mérsékelt fokú atherosclerosis.”
A fül-orr-gége szakorvos Betasercet és Nootropil 1200mg-t írt fel. Az előbbitől rosszul lettem, utóbbiban nem vagyok biztos, hogy erre a problémára jó.
Felmerült értágító infúziós kúra.
Kérem írja meg véleményét, mennyire komoly a dolog illetve mik a lehetőségeim.
Köszönettel:
L. Balázs

-

Tisztelt Balázs!
A nyaki ér UH lehet alapján, a fülcsengésével a leírt elváltozások nem függenek össze. Ennek okát tovább kell keresni neurológus és fül-orr gégész segítségével. A lelet alapján a korához képest azonban a plakkok jelenlét korai. Keresni kell a rizikótényezőket, mint magas koleszterinszint, vérnyomásbetegség stb. Ez alapján a lelet alapján véralvadásgátló szedése is szóbajön.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva


Éder Anita 2013-11-08

Tisztelt Doktornő/Úr! Szerény ismeretekkel rendelkezem az érszűkületet illetően. Egy elkeseredett és utolsó mentsvárként Önökhöz forduló 86 éves bácsi szószólója lennék. Egy kérdésre várnék őszinte választ: Van esély a gyógyulásra egy alsó végtagi érszűkületben szenvedő hajlott életkorú egyén számára, aki már a lehetséges összes utat bejárta (nem szeretném sorolni) a gyógyulás érdekében, ami mind eredménytelenül végződött. Tudnak segíteni? Lehet a fájdalmon némiképp enyhíteni? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Éder Anita

-

Kedves Anita!
Az érszűkületnek nagyon sok fokozata van, így fontos lenne tudni hogy a bácsi erei milyen állapotban vannak, mik a panaszai, a fájdalma csak járáskor vagy nyugalomban is vannak. Az érszűkület kezelésének lehetőségeit nem, illetve nem csak a beteg kora határozza meg. Lehet hogy a fájdalmai nem csak az érszűkülettől vannak. Így a válasz lehet igen is. De ha a lábon fekély van és az érsebész kimondta hogy a beteg nem operálható, akkor már csak a prosztavazin infúzió segíthet.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva


Szabó Péter 2013-11-03

Tisztelt Blaskó professzor Úr!
Mélyvénás trombózissal (bal láb érintett) a kórházból történő hazamenetel és lábadozás alkalmával , egy esetben rövid nyilalást éreztem a bal halántékomban, nyomást a szememben, majd ezt követeően elzsibbadt a bal arcfelem. Egy másik esetben számítógépezés közben homályos látás és szapora szívdobogás alakult ki. Ezek a történések viszonylag rövid ideíg tartottak, azonban szelemképes látás (olvassásnál duplán látom a sorokat) alakult ki, melynek a megítélése azért problémás mert régebben volt egy radiális keratotómia műtétem (gyémántkéses régebbi módszer, nem a lézeres) és a velem kapcsolatban álló orvosok szerint (háziorvos+szemész+neurológus) astigmatizmus okozza. Egyetlen problémám van ezzel: eddig nem láttam duplán, és újabban enyhe nyomást is érzek a fejemben (homlok, halánték és elülső koponyarész környékén, olyasmi érzés mint amikor az embernek víz megy az orrába). Sikerült kiharcolnom egy MRI vizsgálatot ,rövidesen meg lesz az eredmény. Tisztelt professzor Úr, legyen szíves válaszolni az alábbi kérdésekre: Okozhatja -e a syncumar nevű gyógyszer a panaszaimat? A leírás alapján elképzelhető-e a TIA és mely vizsgálattal lehet ezt egyértelműen megállapítani? Van esély arra, hogy az MRI-n látszik majd, hogy mi történt? Amannyiben az MRI nem mutat ki semmit, mi lehet a vizsgálódás további iránya? Kicsit félek, mert ha tényleg TIA volt akkor szeretném megelőzni a nagyobb bajt. Szintén a lábadozás alatt volt egy BPPV nevű belső fül eredetű szédülésem is ami 3 hét alatt múlt el.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm: Szabó Péter

Prof. Dr. Blaskó György Prof. Dr. Blaskó György - belgyógyász, vérelvadás specialista

Kedves Szabó Péter,
Panaszait a Syncumar, mint gyógyszer biztosan nem okozta, mert ilyen mellékhatásai nincsenek: annak azonban nagy a valószínűsége, hogy a Syncumar kezelés mellett is kialakulhat TIA, Ezt az MRI eldönti..Kérem keresse fel a Trombózis Központot és megbeszéljük, hogy kombinációk alkalmazásával hogy kerülhető el egy nagyobb baj (mint mondta)
Üdvözlettel
Dr. Blaskó


« 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »