A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

A visszeresség öt leggyakoribb tünete
Fontos figyelnie a jelentkező tünetekre, mert a tágult, pangó vénák akár súlyos szövődményeket is okozhat: mélyvénás trombózist, valamint tüdőembóliát. Dr. Sepa Györgyöt, a Trombózisközpont érsebész főorvosát kérdeztük arról, hogy milyen tünetei vannak a visszerességnek, illetve milyen kezelési megoldás létezik.
A visszerek megjelenését befolyásolja a genetikai hajlam, gyakrabban alakul ki súlyprobléma esetén, amennyiben álló- vagy ülőmunkát végez, legyen bolti eladó, irodai munkatárs vagy autóvezető, valamint terhesség idején is vigyázni kell a visszértágulatra.
Visszeresség: legjellemzőbb tünetek
- Lábszár fájdalom
- Nehéz-láb érzés, amely leginkább estére jelentkezik
- Alsó végtag feszülése
- Éjszakai lábikragörcs
- A bőr elszíneződése, hámlása, fertőzése
Lelassul a kitágult erekben a keringés, vénás pangást okozva, bedagad az alsó lábszár, felléphet ödéma (vizenyő), ennek következtében pedig károsodhat az erek belső fala, és visszérgyulladás jön létre. Problémát jelenthet a vénás fekély is.
Fontos tudnia, hogy nem minden tünet jelentkezik visszeresség esetében, azonban előfordulhat több is a felsoroltak közül. Ősszel, télen általában csökkenek a panaszok, az álló és ülőmunkát végzők azonban egész évben szenvedhetnek a visszérbetegségtől.
Trombózis is kialakulhat!
Súlyosabb, inkább kezeletlen esetben kialakulhat visszérgyulladás (tünetei a vöröses bőrelszíneződés, duzzanat, amely nagyfokú fájdalommal, hőemelkedéssel jár), és akár mélyvénás trombózist is okozhat a kezeletlen visszértágulat vagy visszérgyulladás.
Számos kezelési eljárás
A visszérbetegség kezelésére számos megoldás létezik az alapkezeléstől az érsebészetig: gyógyszeres terápia, kenőcsök alkalmazása, kompressziós terápia, szkleroterápia (érelzárás), hagyományos visszérműtét, rádiófrekvenciás kezelés és műtét, lézeres és ragasztásos módszer, stb.
A kezelés személyre szabottan történik, figyelembe véve a probléma súlyosságát, a beteg panaszait, lehetőségeit. Dr. Sepa György hangsúlyozza: előzetes szakorvosi vizsgálat szükséges annak eldöntésére, hogy elvégezhető-e a visszérműtét.
Forrás: Trombózisközpont
Téma szakértője
-
dr. Sepa György
- Szakterületek:
- sebész, érsebész
- Specialitások:
- szkleroterápia
- visszér műtét
- rádiófrekvenciás visszér kezelés
- visszérgyulladások és szövődményeinek kezelése
- kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
Vélemények dr. Sepa Györgyről>>
Rendelés típusa:
- Személyes (rendelői) vizit
Orvos válaszol
A jobb vádlim visszeres, ráférne egy visszér műtét. A kérdéseim a következők:
-egy hozzávetőleges árajánlat (vizsgálatok,műtét,vizitekkel együtt) a rádiófrekvenciás és a ragasztásos műtétről is.
-a két műtét közül,melyiknél gyorsabb a felépülés,illetve műtét után mikor ideális a munkába állás (csomagkézbesítő vagyok van terhelés pl. lépcsőzés, cipekedés)
Üdv:Beszteri József
Az érsebészeti vizsgálat beleértve a mélyvénás ultrahang vizsgálatot rendelő től függően 21 és 27000 Ft között van. a rádiófrekvenciás visszérműtét 285000 Ft, a ragasztásos 670000 Ft és mindkét esetben felszámolnak 20000 Ft ápolási költséget. a ragasztásos visszérműtét után azonnal dolgozhat terhelheti a végtagot. a rádiófrekvenciás visszérműtét után 2 hét szükséges hogy fokozott terhelésnek tehesse ki magát.
Üdvözlettel :Dr. Sepa György
Kapcsolódó oldalak
Páciensek mondták
Udvarias
További véleményekAmivel meg voltam elégedve: Udvariasság, figyelem, empátia, mosoly, tájékoztatás