A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Ragasztásos visszérműtét
A mára elavult, hagyományos visszérműtéteket altatásban végezték, kötözéssel, varratszedéssel és akár több hetes munkakieséssel jártak. A rádiófrekvenciás műtéteknél az altatást már felváltotta a bódítás, a műtét utáni regeneráció pedig pár napra csökkent. A fejlődés azonban nem állt meg, mára olyan műtéti technika áll az érintettek részére, amelynek segítségével helyi érzéstelenítésben, mindössze pár óra alatt megszabadulhatnak a kitágult visszerektől és utána visszatérhetnek mindennapi tevékenységeikhez.
Mi is az a ragasztásos visszérműtét?
2013-ban kezdték alkalmazni, az érsebészetben és a sebészetben már korábban is használt szövetragasztót a cianoakrilát-ot.
A cianoakrilát egy adalékanyaggal társítva vált alkalmassá a tágult vénatörzs elzárására, mivel lassan kötött meg és a megkötés után rugalmas maradt. Ez a speciálisan visszérműtétek céljára kifejlesztett anyag az ún. n-butil cianoakrilát. Olyan katétert is létrehoztak, mely közömbös maradt a ragasztóval szemben és ennek segítségével juttatják el a ragasztót a megfelelő vénába. Az anyagnak semmilyen káros, esetleg rákkeltő hatását nem tapasztalták.
Ragasztásos visszérműtét előnyei:
Várandósság során a kismama több kellemetlen tünettel is szembesülhet- ezek közül az egyik a kitüremkedő, kacskaringós visszerek megjelenése. Ez nem csak esztétikailag nyújt zavaró látványt, de súlyosabb esetben akár életveszélyes mélyvénás trombózist is okozhat. Vajon szükség van ekkor az anyukának véralvadásgátlásra? A témában dr. Szélessy Zsuzsanna, a Trombózisközpont hematológus főorvosnője ad tanácsokat.Kapcsolódó cikkünk
Visszerek terhesség idején- mikor kell véralvadásgátlás?
A műtét hatására tágult oldalágak nagy része spontán visszahúzódik. Az esetlegesen visszamaradt oldalágakat a későbbiekben el lehet injekciózni. Az eljárás teljesen fájdalommentes, közvetlenül a beavatkozás után a páciens munkaképes, vagyis visszatérhet a mindennapi tevékenységéhez, még csak kompressziós harisnya viselése sem szükséges.
Ragasztásos visszérműtét kinél végezhető el?
A ragasztásos folyamatot szinte minden páciensnél el lehet végezni, ehhez szükséges egy szakorvosi vizit ahol az érsebész megállapítja a visszerek álapotát, megtervezi az eljárást, szükség esetén további vizsgálatot kér, hogy a lehető legpontosabb képet kapja a páciens ereinek állapotáról.
Ragasztásos visszérműtét Budapesten a Trombózis- és Hematológiai Központban elérhető a legmodernebb technológiával.
Ha Önt is érdekli a ragasztásos visszér technika kérjen időpontot munkatársainktól.
Téma szakértői
Bejelentkezés visszérkezelésre a Trombózis- és Hematológiai Központba:
+36 70 431 7729
Trombózis- és Hematológiai Központ