Ragasztásos visszérműtét

Ragasztásos visszérműtét

A mára elavult, hagyományos visszérműtéteket altatásban végezték, kötözéssel, varratszedéssel és akár több hetes munkakieséssel jártak. A rádiófrekvenciás műtéteknél az altatást már felváltotta a bódítás, a műtét utáni regeneráció pedig pár napra csökkent. A fejlődés azonban nem állt meg, mára olyan műtéti technika áll az érintettek részére, amelynek segítségével helyi érzéstelenítésben, mindössze pár óra alatt megszabadulhatnak a kitágult visszerektől és utána visszatérhetnek mindennapi tevékenységeikhez. 

Mi is az a ragasztásos visszérműtét?

 2013-ban kezdték alkalmazni, az érsebészetben és a sebészetben már korábban is használt szövetragasztót a cianoakrilát-ot.

A cianoakrilát egy adalékanyaggal társítva vált alkalmassá a tágult vénatörzs elzárására, mivel lassan kötött meg és a megkötés után rugalmas maradt.  Ez a speciálisan visszérműtétek céljára kifejlesztett anyag az ún. n-butil cianoakrilát. Olyan katétert is létrehoztak, mely közömbös maradt a ragasztóval szemben és ennek segítségével juttatják el a ragasztót a megfelelő vénába. Az anyagnak semmilyen káros, esetleg rákkeltő hatását nem tapasztalták.

Ragasztásos visszérműtét előnyei:

Nagy előnye az eljárásnak, hogy nem használ hőenergiát, még csak helyi érzéstelenítést sem igényel, kivéve a szúrás helyének az érzéstelenítését, ahol bevezetjük a katétert. A katétert a lágyéktól 5 cm. magasságig vezetjük, és ettől visszafelé haladva ragasztót fecskendezünk az ér teljes hosszába. Enyhe nyomást követően a ragasztó megköt, és teljes hosszában elzárja az eret. 

A műtét hatására tágult oldalágak nagy része spontán visszahúzódik. Az esetlegesen visszamaradt oldalágakat a későbbiekben el lehet injekciózni. Az eljárás teljesen fájdalommentes, közvetlenül a beavatkozás után a páciens munkaképes, vagyis visszatérhet a mindennapi tevékenységéhez, még csak kompressziós harisnya viselése sem szükséges. 

Kapcsolódó cikkünk

Még a terhesség előtt kezeltesse a visszereit

Még a terhesség előtt kezeltesse a visszereit

Várandósság során gyakran alakulnak ki a bőrből kiemelkedő, kanyargós visszértágulatok, melyek nem csak esztétikailag zavaróak, de igen fájdalmasak is lehetnek. Bár sok esetben csupán a terhesség alatt keletkeznek, ám nem ritka, amikor még az ...

Ragasztásos visszérműtét kinél végezhető el?

A ragasztásos folyamatot szinte minden páciensnél el lehet végezni, ehhez szükséges egy szakorvosi vizit ahol az érsebész megállapítja a visszerek álapotát, megtervezi az eljárást, szükség esetén további vizsgálatot kér, hogy a lehető legpontosabb képet kapja a páciens ereinek állapotáról.

Ha Önt is érdekli a ragasztásos visszér technika kérjen időpontot munkatársainktól.

Téma szakértője

Dr. Sepa György

sebész, érsebész

  • Specialitások:

     

    • Rendelés típusa:
      • Személyes (rendelői) vizit 

    Rendelés helyszíne: 1024 Budapest, Lövőház u. 1-5. Mammut II. 5. emelet

  •  

    Szerző: Trombózis - és Hematológiai Központ Létrehozás ideje: 2016.11.07 Utolsó módosítás: 2022.08.29