A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Fogászati kezelés trombózishajlammal
Véralvadásgátló gyógyszer szedése esetén kifejezetten fontos, hogy fogászati kezelés előtt körültekintően járjunk el. Azonban emiatt nem kell elhanyagolnunk a fogainkat, akut probléma esetén is mindenképpen ajánlott a fogorvos felkeresése.
Mit tegyen a páciens fogászati kezelés előtt, ha trombózis hajlam áll fenn?
Mielőtt bármilyen fogászati kezelés vagy vizsgálat megkezdődik, mindenképpen ajánlott konzultálni a kezelőorvossal. Az orvos szükség esetén, egyéni elbírálás alapján dönti el, hogy el kell-e időszakosan hagyni a véralvadásgátló szedését.
A tüdőembólia és a COVID okozta tüdőgyulladás miatt fellépő nehézlégzést igen nehéz megkülönböztetni egymástól, ám kezelésük miatt fontos az állapot mihamarabbi meghatározása. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistája segít elkülöníteni a kettőt. Kapcsolódó cikkünk
Tüdőembólia vagy COVID okozta nehézlégzés?
Erre figyeljen, ha véralvadásgátlót szed és fogászati kezelésre készül
Általánosságban elmondható, hogy 2-3 napra a gyógyszer elhagyása javasolt lehet, azonban a különböző típusú gyógyszerek, különböző eljárásmódokat vonhatnak maguk után.
Mivel akár egy kisebb vérzéssel járó beavatkozás is nagyobb vérveszteséggel járhat a páciensek számára, így javasolt fogászati kezelés előtt alaposan körüljárni akérdést.
A fogászati kezelés biztonsága érdekében, valamint, hogy elkerülhetőek legyenek az esetleges szövődmények, és a sebgyógyulás is problémamentes legyen, fontos, hogy a páciens jelezze a fogorvosnak, hogy véralvadásgátlót szed.
Téma szakértői