Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
anyukámn 25 évesen kapott 1mélyvánás trombózist majd mentővel bevitték a kórházba és 6.hétig le sem szállhatott az ágyról,kapta a vérhígító inekciókat.Anyukám idén lesz 70-éves és 3 hónapja ismét trombózist kapott,az orvosok nem csinálnak semmit hazaküldték hogy pihentesse majd helyre jön,alig bír már lábra állni,bár szerintem nem is szabadna neki,erre valo lenne a kórház hogy kezeljék és meggyógyítsák.Ön szerint ez a morál normális?!
Köszönöm a megtisztelő bizalmát.
Én nem vagyok klinikus, így nincs szakmai jogom kezelés tekintetében véleményt mondani. Szakmai jogosítványom a laboratóriumi vizsgálatok elvégzésére és értékelésére terjed ki.
Javaslom, hogy a pontos kivizsgálás és kezelés beállítás érdekében keresse fel Blaskó György professzor rendelését, ő biztosan segíteni tud Önöknek.
Üdvözlettel:
dr. Király Viktória
LENNE EGY KÉRDÉSEM.VAN EGY 16 ÉVES,ÉS EGY 18 ÉVES LÁNYOM.A NAGYOBBIK APAI ÖRÖKLŐDÉS LÉVÉN,2011.10. HÓBAN KAPOTT EGY KISSEBB TÜDŐEMBÓLIÁT,ÉS MÉLYVÉNÁS TROMBÓZIST,AMI EGY ORVOSOK SZERINT FOGAMZÁSGÁTLÓ SZER HOZTA ELŐ,ÉS IGY SYNCUMÁRT KAP,MOST Ő VELE KÜLÖNÖSEBB GOND MÁR NINCS.A MÁSIK,KISSEBBIK LÁNYOMNAK MÁR NEM MERTEM FOGAMZÁSGÁTLÓT ADNI,ÉS SAJNOS IGEN HAMAR,DE SEXUÁLIS KAPCSOLATOT LÉTESIT,AMINEK AZ EREDMÉNYE TERHESSÉG LETT.JELENLEG 7 HÓNAPOS TERHES,ÉS A MINAP VITTEL EL EGY NAGYOBB KIVIZSGÁLÁSRA ,MERT MINDIG ROSSZUL VAN,AMI KIDERITETTE,HOGY FIBRINOGÉN:4,9 g/L A D-DIMER:553,8ng/mL
EZ AZ ORVOSOK SZERINT MÁR EGY VÉRALVADÁS JELE,ÉS IGY FELIRTÁK NEKI A FRAXIPARINE 3800 NE/0,4 ML OLDATOS INJEKCIOT,AMIT MINDEN NAP ESTE BEKELL ADNOM NEKI.LEGYENSZIVES MÁR NEKEM MEGMONDANI,HOGY A SZÜLÉSNÉL MI A TEENDŐ,ILL MILYEN PROBLÉMÁK LÉPHETNEK FEL SZÜLÉSKOR,MERT AZ ÓZDI SZÜLÉSZEK SZERINT,HIÁBA NINCS HEMATOLOGIA OSZTÁLY,ATTÓL SZÜLHET ÓZDON NÁLUK,DE ÉN NAGYON FÉLEK ETTŐL.NEM E LENNE INKÁBB MISKOLCON JOBB SZÜLNIE,AHOL VAN ILYEN OSZTÁLY?ÉS A BABÁRA NÉZVE EZ A VÉRHIGITÓ NEM JELENT VESZÉLYT?KÖSZÖNÖM.
Önnek teljesen igaza van, hogy aggódik!
Feltehetően van a családjában egy örökletes tényező, ami a trombózis készséget fokozza. Ezt azonban három hónappal első lányának tüdőemboliája után kötelező lett volna kivizsgálni. Mivel ő a megfelelő kezelésben részesül, számára a szakemberhez fordulás akkor lesz ajánlatos, ha -tervezetten!! _ terhes akar lenni! Ehhez joga van, és a mai orvostudomány képes ennek támogatására.
Másik lánya is -igaz, hogy utólag és akkor, amikor már \"feltűnőek a leletek\" a Fraxiparin sc. alkalmazásával megfelelő védelemben részesül! A magas(abb) fibrinogén szint együtt jár a terhességgel, a magas DDimer szint azonban a véralvadási/fibrinolitikus rendszer aktivált állapotának a jele és ezért az injectio indokolt.
A SZÜLÉS NAPJÁN NE KAPJA !!.
Sem Ózdon, sem Miskolcon (de ott még akadhat) személyesen nem ismerek olyan szülészorvost, aki a pathologiás terhességekhez értene: és az Ön lánya ebbe a csoportba tartozik. Mindenképpen először Miskolcon érdeklődjön, mert ott akadhatnak nagy tapasztalatú szülészek. Budapesten a Honvédkórházban és a SOTE Klinikákon foglalkoznak ilyen kérdésekkel.
A lényeg: nem tudom hány kiló a lánya, mert ezt a megelőző oltást ennek függvényében kell alkalmazni és jelenleg a legkisebb dózist kapja! Mindenképpen illeszteni kell a dózis a testsúlyhoz. A szülés másnapján ( az 1 nap kihagyás után) az injectio adását még két hónapig folytatni kell és utána feltétlenül el kell végezni a genetikai vizsgálatokat! Ezek eredménye dönti el, hogy mi a teendő a későbbiekben. Ebben rendelésünk szívesen nyújt segítséget.
Idősebbik lányánál is szükséges a genetikai vizsgálat, azonban azt csak úgy lehet elvégezni, ha egy hétre visszaállítják a Fraxiparin injectiora!!!
E kérdésben is szívesen segítünk
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
egyetemi tanár