A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
30 éves, nem dohányzó nő vagyok. 17-22 éves koromig fogamzásgátló tablettát szedtem, de abbahagytam. Mivel még egy ideig nem szeretnénk kisbabát, ezért újból elgondolkoztam a fogamzásgátló használatán. Mivel ezalatt az idő alatt a családunkban az egyik nagyszülőnek trombózisa volt, így elmentem egy trombózishajlam szűrésre, melynek az eredménye az alábbi lett:
Faktor V: normál
Faktor II: normál
MTHFR: heterozigóta C677T, heterozigóta A1298C
A Faktor V és Faktor II esetében mindkét allél normális. Az MTHFR gén a két vizsgált pozíciónál egy-egy mutációs alléllel rendelkezik. A két heterozigóta forma kis mértékben növeli a trombózis és a habituális vetélés előfordulásának kockázatát, a szérum homocisztein-koncentrációjának növekedését okozhatja. A trombózis genetikai kockázata az átlagosnál nagyobb.
Az értékelés alapján több kérdés is felmerült bennem, szedhetek-e hormonális fogamzásgátlót, a későbbi gyermekvállalásban ennek az értéknek milyen szerepe van, kell-e bármire is odafigyelnem, illetve szükséges-e felkeresnem egy szakorvost az értékeléssel kapcsolatban?
Válaszukat előre is köszönöm!
Az MTHFR polimorfizmus mellett szedhet IV. generációs fogamzásgátlót, de ha terhes lesz, az egész terhességét LMWH-védelemben kell kiviselnie.Szakmailag a Trombózisközpont áll rendelkezésére.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György