Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Berta Attila
Tisztelt Doktor Úr!



Édesapámnál (50 éves) néhány napja trombózis jelentkezett a jobb lábában. A vádlija kezdett fájni, aztán pár perc múlva már lábra sem tudott állni. Orvoshoz mentünk, majd kórházba utalták, ahol egy hetet töltött. Azt mondták, azért történt meg, mert korábban, 2-3 éve komolyabb műtéten esett át. A kórházban kapott gyógyszereket, többek között véralvadásgátlót, Syncumart, amit azóta is szedni kell, és kétnaponta ellenőrizni kell az INR értéket. A fájdalom enyhült, de nem tud talpra állni, csak járóbottal tud közlekedni a házon belül. Ilyenkor mindig beköti a lábát, de amíg újra le nem fekszik, fáj a lába, minden megerőltetésre. Azt mondta az orvos, hogy az artériák és vénák elég nagy mértékben sérültek. De semmilyen információt nem mondtak a felépüléssel kapcsolatban. Az lenne a kérdésem, hogy körülbelül meddig esedékes a gyógyszerek szedése, és ilyen esetekben mennyi idő után lehet újra talpra állni, és saját erejéből járni, ha ez lehetséges. Előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Berta Attila
Kedves Berta Attila!

Trombozist követően a trombózis hátterének kivizsgálására 3-6 hónap múlva lehet sort keríteni. Addig mindenképpen szükséges a véralvadás gátló kezelése. Hogy továbbiakban kell-e, az nagyon sok mindentől függ. A beteg általános allapotatol, egyéb betegségektől, kivizsgálás eredményétől, stb. Sajnos így látatlanban arra sem tudok pontos választ adni, hogy mi várható. Általánosságban elmondható, hogy mélyvénás trombozist követően a helyre állás általában teljes, bár hosszú időt is igénybe vehet.

Amennyiben úgy gondolják, szívesen látom Önöket rendelésemen.

Üdvözlettel

Dr. Szélessy Zsuzsanna

Orvos válaszol

Kérjük, töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot. 

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA