Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Nagymamám mélyvénás trombózis utáni mozgásával kapcsolatban kérdeznék Önöktől. Mama két évvel ezelőtt kapott trombózist, de műtétre nem került sor. Azóta is szedi a szükséges gyógyszereket, vérhigítót, vérnyomáscsökkentőt és szívgyógyszert. A lábát szinte minden nap fáslizza, és ha leül, felteszi egy puffra. Sétálni nem nagyon mer, pedig úgy tudjuk, hogy kellene valamicskét mozognia. Jót tesz -e neki, ha minden nap sétál egy keveset vagy tornáztatja a lábait? Szükséges -e két év után is a gyakori fáslizás és a felpolcolás? Válaszukat előre is köszönjük!
Tisztelt Boda Anikó!
A mélyvénás trombózis akut szakasza után mindenképpen javasolt a rendszeres torna, mozgás, séta. Így, amennyiben az általános állapota lehetővé teszi, ösztönözzék a nagymamát a fokozatos mozgásra. A fásli vagy a gumiharisnya viselésének szükségességét főként az dönti el, hogy milyen fokú lábdagadás marad vissza a trombózis után. Ettől függően akár tartósan is indokolt lehet a fásli viselése.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva