Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Lupus antikoaguláns
Második fugálás utáni APTI ,
A vizsgálat nem indokolt. Kevert kontroll ATPI
A vizsgálat nem indokolt.
Kevert beteg ATPI
A vizsgálat nem indokolt.
50x Hig. Tromb. IdőRáta 0,99; 500x Hig.Tromb. idő Ráta 0,96. A normál ATPI és az 1,2 alatti 50x; 500x Hígitott Thromboplasztin Idő Ráta nem igazolja Lupus anticoagulans jelenlétét. Trombin idő 16,6 s Fibrinogén 3,71g/L Antitrombin III 86 Protein S aktivitás 75% Protein C aktivitás 106 % APC rezisztencia (funkcionális) 1,41 ! (itt van az egyetlen egy eltérés, ugyan is a referencia tartomány >2) FV Leiden mutáció heterozigóta Protombin G20210A allél vad tipus Vélemény: A thrombofilis irányú kivizsgálás során az AT III. a Protein S és a Protein C hiány, valamint a Prothombin gén mutáció kizárható. Lupus anticoagulans jelenléte nem mutatható ki. Funkcionális teszttel APC rezisztenciát mutattunk ki, melynek hátterében FV Leiden heterozigóta mutáció igazolódott (ami 3-5x rizikó emelkedést jelent a vénás thrombózis kialakulása szempontjából). Laboratóriumi diagnózis: APC rezisztencia-FV Leiden heterozógia mutáció. Javaslat: A közvetlen családtagok thrombophilia irányú kivizsgálása. Volna egy pár kérdésem a Professzor Úrhoz.: 1. Örökre szednem kell-e vérhigítót?
2. Van a syncumarnál jobb gyógyszer, ahol nem kell annyira figyelni az étkezésre, mert már nagyon unom a szénhidrátokat és a húsokat is.Melyik gyógyszert ajánlaná? 3. 53 éves vagyok, a fogaim a kálcium hiánytól málanak szét! Vitaminokat kellene szednem a változó kor miatt is.Ön milyen vitaminokat ajánlana? 4. Epeköveim vannak, melyeket el kellene távolítani. Merjek belevágni? 5. Miért nem hígul a vérem, pedig 4-5 szemet szedek naponta, és az étkezésre is figyelek ? Válaszát előre is köszönöm, és elnézést a kicsit hosszúra nyúl levél miatt. Tisztelettel és üdvözlettel: Csupó Anikó
Igen bizonyos esetekben van lehetőség más véralvadásgátló alkalmazására. A családtagok kivizsgálása is javasolt.
Kérdései részletes átbeszélésére kérem keressen fel a központban valamennyi leletével.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György