Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Trombózisom után másfél évvel, 180% körüli VIII faktor érték mellett a szakorvosom annyival bocsájtott el, hogy mostantól nem kell szednem véralvadás-gátlót. A mélyvénás trombózisom okát nem tudni, mert a genetikai vizsgálatok mind negatívak, egyedüli rizikófaktor a fogamzásgátló volt (de ennek is csak a 6. évében történt a baj - lehet nem is ez volt az ok). Gyakran történnek ilyen, „ok nélküli” trombózisok? Ez pont hogy jó, vagy rossz? Borzasztóan nyugtalanít, hogy valaha újra problémám lesz, Ön szerint milyen kontroll vizsgálatokat és milyen gyakran lenne érdemes beiktatni?
Köszönettel:
Éva
Kérem, keressen fel a Trombózis Központban, ott részletesen elmagyarázom. Röviden: a thrombozisok okait 45%-ba ma sem tudjuk, de ennek ellenére kezelni KELL.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György