A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Trombózisom után másfél évvel, 180% körüli VIII faktor érték mellett a szakorvosom annyival bocsájtott el, hogy mostantól nem kell szednem véralvadás-gátlót. A mélyvénás trombózisom okát nem tudni, mert a genetikai vizsgálatok mind negatívak, egyedüli rizikófaktor a fogamzásgátló volt (de ennek is csak a 6. évében történt a baj - lehet nem is ez volt az ok). Gyakran történnek ilyen, „ok nélküli” trombózisok? Ez pont hogy jó, vagy rossz? Borzasztóan nyugtalanít, hogy valaha újra problémám lesz, Ön szerint milyen kontroll vizsgálatokat és milyen gyakran lenne érdemes beiktatni?
Köszönettel:
Éva
Kérem, keressen fel a Trombózis Központban, ott részletesen elmagyarázom. Röviden: a thrombozisok okait 45%-ba ma sem tudjuk, de ennek ellenére kezelni KELL.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György