Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
29 éves nő vagyok. 2012. novemberben felkari mélyvénás trombózis kaptam. A genetikai vizsgálatok alapján minden eredményem a határértéken belül volt, így azt állapították meg, hogy folsavhiány okozta. Emellett a 7 évig tartó fogamzásgátló szedése is hozzájárult a probléma kialakulásához. A problémám az lenne, hogy az elmúlt pár napban nagyon zsibbad a a trombózisos karom, tenyerem és kissé meg is van újra dagadva, keményedve. 1 cm-rel vastagabb még mindig, mint a másik. Többször érzek görcsös fájdalmat az ereimben mindkét tenyeremben. Jelenleg 4,5 szem syncumart szedek/nap. Az INR értékem 1,7 körül szokott lenni, a legutóbbi (2 hete) eredményem 2,6 volt. Azt szeretném kérdezni, hogy a zsibbadás és a fájdalmak utalhatnak-e újabb trombózis kialakulására. Voltam orvosnál, ahol azt a választ kaptam, hogy nem alakulhat ki újra gyógyszerszedés mellett és idegbecsípődés vagy csigolyaprobléma is okozhatja a zsibbadást és fájdalmat. Kérném szíveskedjen tanácsot adni, hogy mit csináljak.
Köszönettel: J.M.
A thrombosis nem gyógyul gyorsan: hetekig, hónapokig zsibbadhat, fájhat. Mindenképpen rendszeres Doppler vizsgálati kontroll szükséges és az INR-t inkább a 2,6 körül kellene tartania, akkor hatásos a megelőzés.
Ha még további kérdései vannak, leleteinek birtokában keresse fel a Trombózisközpontot, állunk rendelkezésére.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György