A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
4 éve volt mélyvénás trombózisom a bal alsó lábszáramban, de mivel a kezelés után a genetikai vizsgálat eredménye negatív lett, ezért nem szedek gyógyszert. 1 hónap múlva egy hosszabb repülőútra készülök és ha jól tudom ez is rizikófaktor. Szükséges-e bármilyen előzetes /vagy a repülő út során \"óvintézkedést \"tennem?
Köszönettel:Katalin
Ha nem igazolódott a genetikai vizsgálattal semmi, akkor csak a szokásos elővigyázatossági intézkedéseket tegye meg: sok folyadék az úton, óránként 5 perc mozgás és ülés közben is az ajánlott lábtorna javasolt.
Ha még hatékonyabb védelmet igényelne, akkor testsúlyának megfelelően 1 amp. LMWH sc. adása az indulás előtt 2 órával (de csak 6 órát meghaladó repülés esetén!) és ugyanígy visszafelé is.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
egyetemi tanár