Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Az, hogy a mélyvénás trombózis után mikortól lehet már felkelni, mozogni attól függ, hogy hol alakult ki a trombózis. Ha a térdhajlat alatt, akkor már néhány nap múlva fokozatosan lehet terhelni a lábat, és a teljes ágynyugalom sem kért olyan szigorúan. Ha ennél a szintnél magasabban van a trombózis, akkor a teljes ágynyugalom akár több napon át is javasolt lehet. A mozgás megkezdése, a lábak terhelése mindig fokozatosan kell hogy történjen. Fontos, hogy a véralvadás gátló szintje terápiásan legyen beállitva. Amennyiben álláskor, vagy terhelésre fájdalmat érez, akkor azt nem szabad erőltetni, ismét le kell egy kicsit pihennie.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva