A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Az, hogy a mélyvénás trombózis után mikortól lehet már felkelni, mozogni attól függ, hogy hol alakult ki a trombózis. Ha a térdhajlat alatt, akkor már néhány nap múlva fokozatosan lehet terhelni a lábat, és a teljes ágynyugalom sem kért olyan szigorúan. Ha ennél a szintnél magasabban van a trombózis, akkor a teljes ágynyugalom akár több napon át is javasolt lehet. A mozgás megkezdése, a lábak terhelése mindig fokozatosan kell hogy történjen. Fontos, hogy a véralvadás gátló szintje terápiásan legyen beállitva. Amennyiben álláskor, vagy terhelésre fájdalmat érez, akkor azt nem szabad erőltetni, ismét le kell egy kicsit pihennie.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva