A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
28 éves nőbeteg vagyok, áprilisban súlyos kétoldali tüdőembóliám volt. Minden vizsgálatom negatív lett, nem tudják mi okozhatta a vérrög képződést, ráfogják a hormonális fogamzásgátlásra és a dohányzásra. Jelenleg syncumart szedek, nagyon nehezen áll be a megfelelő érték, még mindig hetente járok vérvételre. Még hátra van egy haematlógiai genetikai vizsgálat, hogy kiderítsék van-e veleszületett véralvadási problémám. A kérdésem az, hogy érdemes-e ezt a genetikai vizsgálatot pl, Önökre bíznom, vagy bármelyik haematológiai szakrendelésen elvégeztethetem. 28 éves vagyok, szeretném, ha kiderülne a tüdőembólia oka, hogy esetleg az kezelhető legyen. A snycumart sem szeretném életem végéig szedni, de ha konkrét okot nem találnak a vérrögök kiindulási helyére, úgy nem merem abba hagyni a gyógyszert.
Tisztelettel: Kovács Janka
Elsősorban örülök, hogy életben van! Ha nem állna be stabilan az INR2-3 közötti érték mindenképpen keressen fel a Trombózisközpontban. Ilyen súlyos esetben a genetikai vizsgálatra 3 hónappal ez "esemény" után kell sort keríteni, de addig is INR2-3 között kell lennie, vagy más szedni. A leleteit hozza el és a hiányzó vizsgálatokat nálunk is meg lehet csináltatni. Azt, hogy teljesül-e az amit "maga szeretne" a rizikójától és a leleteitől függ! Az eset ismétlődését mindenképpen el kell kerülni, mert nem biztos, hogy a másodikat megússza.
Tisztelettel
dr. Blaskó György