A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
2009-ben volt a jobb lábamba melyvenás trombozis..Kivizsgálás történt semmilyen genetikai tényező nem igazolödott. Vérhigito gyógyszert is leállitották. Évek alatt néha néha be szokott dagadni a vádlim nem sűrűn,de előfordult. Mostanában az utobbi időben szintén jellemző a dagadás. Lábfájás nincs..Súlyfeleslegem is van kb 15kg. Kérdésem ha gyaktan dagad a vádlim erdemes dopplerrel megnézni?
Mindenképp angiológiai szakvizsgálatot javasolnék panaszai tisztázására. Elképzelhető , hogy szükség lehet egy kontroll alsó végtag ultrahang vizsgálatra. De egyéb visszér probléma is állhat a háttérben .A napi megterhelés , életvitel is okozhatja csak kimondottan az említett tüneteket.
Üdvözlettel : Kelemen Edina