Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
2012. 09. 27-én kelt kérdésemre adott válaszát nagyon köszönöm. Felmerült azonban egy újabb kérdés. Nőgyógyászhoz fordultam, hogy ajánljon más módszert a védekezésre a tabletta helyett, és hüvelygyűrűt javasolt. A kérdésem az lenne, hogy hüvelygyűrűt alkalmazhatok-e, mivel ez ugyan nem orális fogamzásgátló, de mégis hormonális fogamzásgátló eszköz.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Nóra
Kérdésére saját nőgyógyászának jobban kellene tudni felelni!
De a Maga kedvéért utánanéztem....
A hazánkban forgalmazott egyetlen hormonibocsátó hüvelygyűrű a NUVARING 0,12 mg etonorgestrelt és 0,15 mg etilniloestardiolt bocsát ki naponta.
Ez igen alacsony hormoinszintet jelent és ha nincs kimutatott homozygota thrombofiliája (bármilyen) akkor ezt szerintem használhatná, de kérem, hogy a nőgyógyásza mondja ki a végső szót, mert én még életemben nem írtam fel senkinek!
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György