A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Egy nagyon kedves barátom ügyében kérném a segítségét! Az esete a következő:
9 napja egyre jobban fàjt a lába (a vádlija). 29 éves a fiatalember, átlagos testalkatú, dohányzik. Napi 12-16 órát dolgozik, felszolgáló, hajnal 2-kor kel. Munkája mellett építkezik. A mai naponon, miután már nem múlt, hanem erősödött a fájdalom, illetve dagadt a vádlija, elment a hozzánk közeli kórházba Ausztriába. Ultrahangos vizsgálattal azt a diagnózist állapították meg, hogy mélyvénás trombózis. Kapott vérhogító injekciót és fáslit a lábára. Hazaküldték, hogy majd keressen egy belgyógyászt.
Az lenne a kérdésem, hogy ez így rendben van e? Mi a kezelés menete ilyen esetben illetve hogy milyen vizsgálatokra van szükség? (Pl. vérvétel még nem volt...)
Semmilyen információnk nincs erről a betegségről és szeretnénk egy kicsit tisztábban látni az ügyben, hogy ilyenkor mi a teendő.
Vas Megyében vagy Zala Megyében tudna e ajánlani szakorvost, aki specializálódott trombózis kezelésre? Az osztrák eljárás eléggé elbagatelizáltnak tűnik. Mivel osztrák biztosítási jogviszonnyal rendelkezik, kezeltetheti magát ott is, de nem feltétlen ragaszkodunk ehhez! Mit ajánlana?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszàt!
Tisztelettel
Bokor Erika
Az ellátást illetően sajnálatos, ami történt, azok sem jobbak a Deákné vásznánál. Mindeképpen kezelni kell, legalább egy hétig Clexane-nal vagy Fraxiparinnal (ez egy subcutan inj és vérhigitónak becézik, de nem higít)) és utána tablettás alvadásgátlóval (ami lehet Syncumar, warfarin, vagy Xarelto) Kérem keressék fel az én nevemben Dr Jáger Rita főorvost a Markusovszky Kórházban, ő jól ért ehhez. A dolog ugyanis SÜRGŐS, nehogy tüdőemboliát kapjon! Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
