A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Én 70 éves vagyok,10 éve mélyvénás trombózisom volt. Genetikai vizsgálati eredmény FV /506 Arg Gln/ heterozigóta öröklődő kockázati tényezőt igazolt, amely jelentősen emeli a mélyvénás trombózis kialakulásának kockázatát. A V. alvadási faktort Leiden mutációja felelős az APC rezisztencia jelenségért, s ez önmagáabna kb. 8 x-osára emeli a mélyvénás trombózis kialakulásának a kockázatát. Ezt írták.
Ennek ellenére nem javasolták az életen át tartó syncumar szedését, csak újabb trombózis esetén. Ahány rvoos látott ezalatt a 10 év alatt, mindnek megoszlott a véleménye erről. . Tisztelettel kérem professzor úr véleményét a kérdésben: szedjek-e syncumart, ha nem muszáj, akkor jó-e az, ha az ASPIRIN protect 100 mg-osat szedem legalább.
Köszönöm a válaszát. Üdvözlettel.
A 70 évesen észlelet FactorV Leiden heterozygositas valóban nem igényelne önmagában alvadásgátló megelőző kezelést csak akkor ha rárakódva más rizikótényezők is vannak. Nem tudom, hogy a 10 évvel ezelőtt mélyvénás thrombosisa után hány évig szedett Syncumar/warfarint, de mindenképpen szükséges lenne évente a Doppler UH ellenőrzés, hogy ilyen állapotban vannak az erei. Ugyanakkor ha egyéb rizikó (daganat, tartós belgyógyászati betegség, ágybanfekvés stb.) jelentkezik, akkor azonnal be kell avatkozni, mert a rizikó ugrásszerüen nő. Kérem, hogy papirjaival keressel a Trombózisközpontot és akkor ott minden átbeszélhetünk.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György