Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Március 21-én volt egy gerincstabilizációs műtétem ami után jelenleg is a felépülési időm töltöm. Április 27-én kórházba kerültem ahol tüdőembóliát diganosztizáltak, és meg is találták a trombózis helyét a jobb lábamban. Május 5 óta itthon vagyok ismét, és xarelto nevű vérhigítót kell szednem, valamint kompressziós harsinyát szükséges viselnem. A kérdésem az lenne, hogy mennyi fizikai aktivitás lehetséges számomra ilyenkor? 26 éves öreg vagyok, és kicsit nyomasztó újra a négy fal között lenni, mikor a tüdőembólia előtt már 5-6 kilométert tudtam sétálni. Lehetséges kimozdulni, sétálni, kerékpározni, úszni esetleg?
Válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel Szabó Zoltán
Elnézését kérem, hogy csak most válaszolok a kérdésére. Problémája már biztosan megoldódott. Tüdőembólia után a kórházi kezelést követően a terhelés megkezdésének fokozatosan kell megtörténnie, és mindenképpen függ a tüdőembólia kiterjedésétől. Általánosságban elmondható, hogy a korábbi terhelhetőség visszaállása kb 1 hónap múlva lehetséges, közben ez a teljes ágynyugalomtól indulva fokozatosan érhető el. Ezen tanácsoknak azonban mindig egyénre szabottnak kell lennie, ezért azt javasolom, hogy kezelőorvosát kérdezze meg és az ő tanácsai szerint járjon el, akkor nem tud rosszat tenni.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva