A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
A trombózis daganattal összefüggő okaival kapcsolatban lennének kérdésem:
Hogyan zajlik a "daganat kutatás"? , Vannak-e tipikus markerek a vérben amelyek a speciálisan trombőzisképző daganatok jelenlétére utalnak, vagy valamennyi szervet külön meg kell vizsgálni?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm, tisztelettel: Szabó Péter
Általában elmondható a rosszindulatú daganatokról, hogy fokozzák a trombóziskészséget, amit tovább fokoz a kezelésként alkalmazott műtét, kemoterápia. Annak kifejtésére, hogy hogyan zajlik a daganat kutatás, itt sem idő, sem hely nincs, mert nem tudok önnek könyvtárakat (sok-sok ezer kötetet) átküldeni. Nincs olyan marker (még) ami thrombosisképző daganat képződésére utal, csak a DDimer jelzi, hogy valami zajlik a háttérben, de ez az alvadási rendszer markere. Meg kell nézni azokat a szerveket, amelyeknek a daganata leggyakrabban okoz trombózist. Így a petefészek, agy, hasnyálmirigy, limfomák, gyomor, vese, vastagbél, máj, stb.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György