Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Két éve egy vérvétel során magas vasszintet állapítottak meg Nálam: 40,2mmol/L (ref. tart.: 6-26mmol/L). Akkor a háziorvosom nem foglalkozott ezzel az értékkel, mondván biztos laborhiba. Ezek után Én két évig nem voltam laborvizsgálaton egészen ez év májusáig. Minden értékem jó volt kivéve szintén a vas, de akkor már 47,1mmol/L -re emelkedett. Az orvosom még ezután sem vette komolyan a dolgot, csak annyit mondott pár hónap múlva esetleg megismételjük a vizsgálatot. Ez múlt héten megtörtént. A vas értékem pedig ismét emelkedett 48,4mmol/L-re. Kaptam beutalót hematológiára. Kérdeztem az orvosom mitől lehet ez a kiugró és fokozatosan emelkedő vas érték, de Ő csak annyit válaszolt, hogy sok mindentől. Nem szedek semmilyen vitamint, táplálékkiegészítőt (soha nem is szedtem). A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes , és mi okozhatja hogy ennyire magas? Válaszát előre is nagyon köszönöm! Szilvi
Természetesen erre, majd a teljes vas anyagcsere vizsgálat adja meg a választ,ezt követően genetikai vizsgálat is történik majd. Gyakorlatilsg valamennyi szervének belgyógyászati és ultrahag, röntgen, stb. vizsgálata is szükséges a pontos diagnózis felállításához. Elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg öröklődő vas felszívódási zavara van, un. haemochromatozis.Ami annyit jelent, hogy kontroll nélkül felszívódik a vas a vékonybélből és különböző szervekben lerakódik.
Amíg a kivizsgálás tart ne fogyasszon vas tertalmú vitamínokat, teákat ásványvizeket magas vastartalmú zöldségeket és csak kevés hust fogyasszon.
Üdvözlettel: