A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
3 évvel ezelőtt mellkasi panaszok miatt kórházi ügyeleten vérvétel során a d dimer értékem 2,25 volt, ezért mellkasi Ct-t, majd doppler vizgálatot végeztek, negatív eredménnyel. Idén áprilisban megismétlődött a történet, most a d dimer 1,85 lett, egy hónappal később 1,9. Most Cardio Ct készült , ahol egy 4 mm-es meszes nodulust találtak a bal rekeszfél felett, egyebekben negatív. Kisebb ízületi panaszaim (derék, váll) is vannak. Sokat fogytam (6 kg) egy hónap alatt, gasztroenterológián refluxot (NERD) állapítottak meg. Kérdésem, hogy a folyamatosan magas d dimer oka mi lehet, a többi laborértékem jó (pl.:CRP, LDH, süllyedés, WBC, prothrombin ,INR , trombocyta szám), és mi a további teendő? 54 éves férfi vagyok, normál súlyú.
Válaszát előre is köszönöm!
A magasabb DDimer érték azt jelenti, hogy a szervezetben valahol fokozottabb (de nem különösebben naagy mértékű /mert akkor magasabb lenne/ fibrinolizis folyik. Ennek több oka lehet. Nagyon helyesen kivizsgálták gyulladásokra, de mivel a "korban benne van", a vizsgálatokat tovább kellene folytatni esetlege rosszindulatú folyamat teljes kizárása érdekében. A két lezajlott esemény lehet kisebb, gyorsan rekanalizálódó tüdőembolia, ami nem a végtagi vénákból hanem pl. a végbél-, vagy prosztata-körüli vénákból eredhetett, de ez ma már kideríthetetlen.
Kérem, hogy saját megnyugtatása érdekében a kivizsgálást végeztesse el
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György