Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Leírásából azt olvasom, hogy Önnek kétoldali mélyvénás thrombózisa van. Amennyiben ez így van ennek van egy kezelési és utánkövetési rendje, amit mindenképpen javasolok angiológussal megbeszélni. Általánosan válaszolva a kérdésére, a keringés megindulásának leginkább a duzzanat és a fájdalom csökkenése a főbb jelzői. Mélyvénás thrombózis esetén nem ritka, hogy a véralvadásgátló kezelés ellenére a thrombus nem oldódik fel. Az amputáció az érszűkület szövődménye, a mélyvénás thrombózisra nem jellemző. A terhelhetőség minden esetben fokozatos kell legyen elsősorban a thrombózis súlyosságától, a fennmaradó panaszoktól és a munkavégzés jelleggétől függ. Mint írtam a tapasztalatom azt mutatja, hogy mélyvénás thrombózis után érdemes angiológussal konzultálni a további teendőkről, mert a kérdéseire adott válaszok nagyon sok tényezőtől függenek.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva