Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Az imént említettem az esetemet Önök felé. Azt nem írtam, hogy 36 éves vagyok. A kétoldali tüdőembóliát követően nem történt Nálam antifoszfolipid syndroma irányába laborvizsgálat, csak a Leident nézték. Ön szükségesnek tartja mindezt. van-e értelme kérnem mindezt így hónapok távlatából még a kezelőorvosomtól?
Illetve, mint írtam, mindig sportoltam, és szeretnék még a jövőben is. Labdarúgó-játékvezető vagyok jelenleg. A fizikai követelményünk olyan, hogy a félévi tesztünön (illetve az azt megelőző felkészülés alkalmával is) olyan folyamatos mozgással járó futótesztjeink vannak, ami a pulzust fennt tartja 180-190 körül tis akár több mint 20 percen át (kötelező fizikai tesztünk: 4000 méter futás oly formában, hogy a körpályán 75méter iramfutás /15 mp-en belül/ és 25 méter séta /17mp-en belül/ Mindez 40 megindulást foglal magába így mindkettőből. Ehhez pedig jön még 6x40 méter sprintfutás előtte még.). A meccsterhelésről már nem is írok. Létezhet-e a szarkoidózis, tüdőembólia együttesből olyan, hogy Én még visszatérhessek Ön szerint ezen korábbi hivatásomhoz. Ehhez a szintű fizikai terheléshez, melyhez elengedhetetlen a konditermi edzés is. Nyilván ezt előtte a kezelőorvosommal is meg kell persze konzultáljam majd. De kíváncsi lennéka véleményére.
Köszönettel, Tamás
Tüdőembólia hátterében örökletes thrombózishajlam vizsgálat javasolt ennek a Leiden mutáció vizsgálat részét képezi,de egyéb vizsgálatokat is magában foglal. Ezt haematológus véleményezi. Ha az 5. napon történt vénás UH , akkor nem valószínű hogy thrombózisa volt, de ha nagyon dagad a lába a vizsgálatot meg lehet ismételni Gondolom, a hasi vénák vizsgálata is megtörtént annak idején.
Szerintem a terhelhetőségét sokkal inkább a sarcoidózis okozta tüdőérintettség határozza meg hosszú távon, mintsem a tüdőembólia. Így, sajnálom, de a terhelhetőségéről érdemben csak a tüdőgyógyásza tud vélemény mondani. Szerintem a lábdagadása miatt érdemes angiológust felkeresnie.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva