A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Anyámnál (64) trombózisgyanú merült fel, fél éve patológiás törése volt a bal femurban, amelynek valószínűsített oka áttét (korábban műtött adenocarcinoma a tüdőben). Elkezdett egy hete dagadni a bal lába. Kérdésem: hogyan szokták ezt kezelni? Csak gyógyszeres, vagy műtéti beavatkozás is lehetséges? miért nem operálják meg a daganatot, hogy jobb legyen a keringése?
Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel,
Völgyi Antónia
Az onkologusok pontosan tudják, hogy egy tüdődaganat mikor operálható és mikor nem. Ha ez eddig nem történt meg, annak oka van. Ha most alakul ki thrombosis, azt csak gyógyszeresen lehet befolyásolni most már, sajnos.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György