Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Dr. Úr!
1.5 hónapja volt egy mély vénás trombózisom, kórházban beállították a gyógyszeremet marfarint /7.5 mg/ kaptam a vérsürüségem 2-3 között van.
- a fogamzásgátló tablettáról leállítottak, helyette spirállal védekezem. A menzesz alatt jelenleg a 3. napon azt vettem észre hogy nagyon fáj a lábam! Ez normális e? Van -e összefüggés a dolgok között? Kérdésem az lenne lényegesen több a vérzésem ez normális-e?
Van -e valami gyógyszer ami nem hormonmentes és helyreállítaná a ciklust?
A vérhígítón kívül kaphatok -e fájdalom csillapítót is?
Tisztelettel :Andrea
Kedves Andrea,

A lábfájás önmagában még nem biztos, hogy thrombosis. Meg kellene nézetnie Duplex Dopplerrel. A több vérzés előfordulhat, mert végül is alvadásgátlót szed. Fájdalomcsillapítót csak szakorvos javaslatai alapján szedhet, mert különben még jobban vérzik. Meg kellene nézni thombofliára is a genetikát.

Üdvözlettel

Dr. Blaskó György

Prima Medica Egészségközpontok