Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!



Jelenleg már 6 hete szenvedek a következő panaszokkal:



A nyelvem fehér lepedékes, töredezett, illetve a nyelvem mindkét oldalán elsőként keserű érzést éreztem, mintha gyógyszert szopogatnék, majd ez megváltozott maró érzéssé.

Márciusban az epém falában 8 mm-es polipot diagnosztizáltak. Akkor azt mondták, hogy amíg nem okoz panaszt ne foglalkozzak vele. 6 héttel ezelőtt a kislányomtól egy vírusos hányásos hasmenéses betegséget kaptam el, amely 2 napig tartott. Ezután jelentkezett először ez a keserű szájíz, erre pár napon keresztül Normaflort ittam, és többször mostam fogat. 2 hét alatt a tünetek megszüntek. 2 hétig teljesen rendben voltam, majd újra előjött ez a keserű ízérzés, mely mára maró érzéssel társul, hol a nyelvem egyik, hol másik hátsó részén. Fül-orr-gégészeten voltam, semmi gond. Gasztroenterológián az epepolipomra gyanakodnak, de azt mondták, hogy július közepéig legyek még türelemmel hátha elmúlik. 2 hete diétázom, ittam Normaflort, probiotikus joghurtot naponta, többször fogatmosok, szájvizet használok, illetve Halset toroksprayt (a fül-orr-gégész javaslatára). A nyelvem még mindig csúnya.

2 db állandó gyógyszerem van március óta a vérnyomásomra, mely a Nebilet, illetve a Coverex AS.

Lázam és hasmenésem nincsen, de a közérzetem már olyan rossz, hogy teljesen kétségbe vagyok esve, hogy kihez forduljak? Ki tudnak nekem segíteni?

Válaszát nagyon nagyon várom.
Kedves Halas Katalin,

Mindenképpen szükséges lenne egy célzott gastroenterologiai kivizsgálás lehetőleg száloptikás gastroscopiával. Azt sem tudjuk, hogy kevés, vagy sok-e a sava. Ilyen tünetek hypaciditásnál fordulnak elő. Javaslom Önnek Dr. Balgha Valériát.

Tisztelettel

dr. Blaskó György

Hírek

A nyelv gyulladása vészes vérszegénységre is utalhat

A nyelv gyulladása vészes vérszegénységre is utalhat

A vérszegénységnek több formája is van, ilyen többek között a vészes vérszegénység is, mely a B12 vitamin hiányával jár. Az állapot főleg a felszívódási zavarral küzdőket és a vegetáriánusokat sújtja. Tünetei közt a nyelv gyulladása, égő érzése is szerepel. Dr. Ercsei Ibolyától, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusától megtudhatjuk, vajon mikor gyanakodjunk az állapotra és hogy milyen vérkép eltérésekkel is jár.

További részletek
Milyen tünetek esetén forduljon hematológushoz?

Milyen tünetek esetén forduljon hematológushoz?

A hematológia a belgyógyászat egy része, mely során a vérrel, a vérképző-és nyirokrendszerrel, valamint annak zavaraival foglalkoznak. Hogy milyen tünetek, panaszok esetén célszerű hematológushoz fordulni, azt dr. Szélessy Zsuzsannától, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológus főorvosnőjétől kérdeztük meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA