Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt válaszadó !
22 éves vagyok es másfél éve szedek fogamzásgátlót. Yangee 0,3 0,02 -őt. 88 kg vagyok. Egy hete fáj a jobb lában nyugalmi helyzetben. az alsó lábszáram . oldalsó része. egy részen csak ami egy izomcsoport. félek nehogy trombózis legyen. tompa a fájdalom. Inkább olyan zavaró nem kell rá semmit bevennem. nincs megduzzadva olyan hőmérsékletű mint a másik. csak a jobb lábamat érinti a dolog. Ápolónak tanulok gyakorlaton vagyok és amióta megkezdődtek a panaszok sokkal többet sétálok . Lehet, hogy csak meg lenne erőltetve?

Köszönöm a válaszát előre is !

Üdv:
Kedves Dóra !

Elképzelhető , hogy csak megerőltette, többet terheli. Fontos lenne tudni, hogy a családjában előfordult-e trombózis. Kérdés továbbá , hogy a fogamzásgátló szedését megelőzően készült-e genetikai laborvizsgálat, ami információt ad arról, hogy van-e hajlama trombózisra. Ha panaszai továbbra is fennállnak mindenképp forduljon szakorvoshoz.

Üdvözlettel :

Kelemen Edina

Prima Medica Egészségközpontok