Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Hegedűsné Róza Ágnes
Tisztelt Doktornő!

Férjemnek(63 éves), II. tip. cukorbeteg, gyógyszeres) kevés gyaloglás után olyan görcsösen fája a bal vádlija, hogy meg kell állni, pihentetni, csak utána tud elindulni újra. Mi lehet a baja? Érszűkület? Várom szíves válaszát.
Kedves Ágnes!

A férje tünetei típusosan érszűkületi tünetek. Az érszűkület fennállása már csak azért szinte biztos, mivel említette, hogy cukorbeteg, mely az érszűkület egyik leggyakoribb oka.

A gond, hogy a kettő betegség együtt komoly vérellátási, tápanyag ellátási problémát eredményezhet, mely bőrelhaláshoz, üszkösödéshez, a láb elvesztéséhez vezethet.

Mindenképpen jelentkezzenek be Kósa Éva angiológushoz a mihamarabbi kezelés megkezdése érdekében.

Üdvözlettel

dr. Babai László

Orvos válaszol

Kérjük, töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot. 

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA