A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!



Feleségem a múlt év végéig makk egészségesnek hitte magát, amíg a sportorvos szenior korára (58 éves) való tekintettel be nem utalta vérvizsgálatra. Ekkor derült fény a magas , 916-os trombocitaszámra, amely az utána következő5 alkalommal 700 körül volt.

5 hónapja aszpirin protect tablettát szed és rendszeresen jár vérvételre, a trombocita kivételével minden a határértékeken belül van. JAK2 V617F pontmutációs vizsgálatot végeztek, eredménye pozitív.

A hematológus napi 1 db Litalir kapszulát írt fel. Szedése előtt szeretném, ha megnyugtatna, hogy a mellékhatásai nem jelentek nagyobb veszélyt, mint a fenyegetőtrombózis, amit az aszpirin elháríthat. Tudom, hogy minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, és azok nem mindenkinél egyformán jelentkeznek, de a gyógyszerleírás alapján laikusként úgy értem hogy a Litarilnak nem mellékhatása, hanem rendeltetése bizonyos sejtek (fehérvérsejtek) elpusztítása, és a vérlemezkeszám csökkentés csak egy egy lehetséges mellékhatás. Félelmetesen hangzik, hogy még a csomagolást is csak kesztyűben szabad érinteni.

Kérem, írja meg, hogyan hat a Litaril, ha fellép egy mellékhatás, okozhat-e maradandó károsodást. Az előírt rendszeres vérvizsgálat elégséges-e a mellékhatások felderítésére.

Kérem, azt is írja meg, hogy a 700 körüli trombocitaszám csupán aszpirin szedése mellett egy egyébként egészséges ember esetén milyen kockázatot jelent



Előre is köszönöm válaszát.



Hunyadvári László
Kedves László!

Megnyugtatom, hogy a gyógyszeres kezelés nem okoz visszafordíthatatlan bajt, ha a beteg jár a rendszeres ellenőrzésekre.

A trombózis sokkal nagyobb, maradandó károsodást okozna .Általában az Aspirin elegendő a trombózis megelőzésére ebben a betegségben.

Kérem Ön is beszéljen felesége hematológusával, amikor a következő vizitre mennek és legyen nagyobb bizalommal az orvosok iránt.



Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna

Hírek

Felületi trombózis – tilos az ágynyugalom!

Felületi trombózis – tilos az ágynyugalom!

A visszeres lábaknak a nyári időszak nagy megterhelést jelent. Nemcsak lábfáradtság, bokaduzzanat, elnehezedő láb jelentkezhet, hanem az olyan súlyosabb panaszok, mint a felületi trombózis is gyakrabban alakulnak ki a melegben. Prof. Blaskó György, a Trombózis és Hematológiai Központ véralvadási specialistája elmondta, hogy milyen tünetekről ismerhetjük fel és hogyan kezeljük a felületi trombózist.

További részletek
5 kérdés a leukémia tüneteiről

5 kérdés a leukémia tüneteiről

A leukémia kezelése terén rengeteget fejlődött az orvostudomány az elmúlt évtizedekben. A betegséggel diagnosztizáltak ma már sokkal tovább élhetnek, és akár teljes gyógyulás is elérhető. Ehhez azonban a betegséget mielőbb, korai stádiumban fel kell ismerni. A leukémia tüneteit dr. Kárpáti Ágnes onkohematológus, a Trombózis- és Hematológiai Központ orvosa foglalta össze.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA