Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Professzor úr!!



Édesapám vérében két év alatt már másodszor nullázódik le a thrombocyta száma.Gyakorlatilag az első esetben sem tudtak kezelő orvosai nagy bizonyosságal nyilatkozni arról,hogy mi okozhatta ezt nála és jelenleg sem hiszem ,hogy ezt tudják,bár jelenleg még tart a kezelése.Kérdésem az lenne önhöz,okozhatja-e gyógyszer mellékhatása(pl.algopyrin,aspirin)?A két eset között annyi hasonlóság van,hogy mind a kettőt megelőzte erős hasmenés.Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Zoltán,

A \"lenullázódás\" kifejezést veszélyesnek és tulzónak tartom, mert akkor a papa már nem élne: a thrombocyták még akkor is fontosak, ha 10.000 van belőlük a 400.000 helyett!

Valóban okozhatja gyógyszer (is) a thrombocytaszám csökkenést, de ennek feltárása az ön általl említett adatoknál lényegesen többre van szükség. Ha valóban ilyen súlyos a helyzet, ne várakozzon, hanem kerrese fel Dr. Halm Gabriella főorvost a Szent László Kh Haematologiai Osztályán és azonnal ellátják, vagy íprf. Demeter Juliát a SOTE I. Belklinikán (VIII. Korányi S u 2/a) és mindkét helyen nyugodtan hivatkozzon rám

Amennyiben nem ilyen súlyos, akkor szeretettel látom rendelésemen.

Üdvözlettel

Dr. Blaskó György

egyetemi tanár

Hírek

Trombózis a szemben? Igen, lehetséges!

Trombózis a szemben? Igen, lehetséges!

Amennyiben trombózisról hallunk, az leggyakrabban a lábakat érinti, ritkábban az agyat (sinus trombózis), karokat, egyéb testrészeket. Viszont érdemes tudni, hogy bizony a szemben is keletkezhetnek vérrögök, ami mögött gyakran valamilyen trombofília áll. Hogy milyen tünetek hívják fel a figyelmet a szemfenéki trombózisra, és hogy milyen veszélyeket rejt, arról prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistáját kérdeztük.

További részletek
A nyelv gyulladása vészes vérszegénységre is utalhat

A nyelv gyulladása vészes vérszegénységre is utalhat

A vérszegénységnek több formája is van, ilyen többek között a vészes vérszegénység is, mely a B12 vitamin hiányával jár. Az állapot főleg a felszívódási zavarral küzdőket és a vegetáriánusokat sújtja. Tünetei közt a nyelv gyulladása, égő érzése is szerepel. Dr. Ercsei Ibolyától, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusától megtudhatjuk, vajon mikor gyanakodjunk az állapotra és hogy milyen vérkép eltérésekkel is jár.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA