Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kedves Doktor Úr!
9 hetes kismama vagyok. Pár hónapja velem született c-protein hiányt diagnosztizáltak nálam. Ebből kifolyólag most minden nap fraxiparine 0,3 ml injekciót kell magamnak adni. Egy hete kezdtem el szúrni. Eddig minden rendben volt. De az utolsó két alkalommal a szúrás után nagyon erős csipős érzést éreztem. ez mitől lehet? Előre is köszönöm a válaszát. Tisztelettel : Iváncsai Anita
Kedves Anita!

Három dologra gondolok:

1. nagyon felületesen adta be az injekciót, a bőrbe és nem a bőr alá került a folyadék

2.a tűt próbálta légteleníteni és a folyadék a tű oldalára került, ezért csípő érzést okozott a szúr- csatornába

3. alkoholos fertőtlenítőt használt és nem várta meg annak elpárolgását

Nincs szükség légtelenítésre!! Ha alkoholos törlőt használ várja meg, míg a bőre száraz lesz.

Természetesen, ha hosszan tartó pirosság, viszketés is kialakulna, akkor gondolni kell az allergiás reakcióra is. Ebben az esetben meg kell mutatni a bőrelváltozást az orvosnak.

Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna

Prima Medica Egészségközpontok