Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Katalin
Kedves Doktor úr/Doktornő! Kérdésem az lenne, hogy mvt miatt 9 hónapja véralvadásgátló terápiában részesülök (clexane, 8 hónapig 120 mg/0,8 ml, majd azóta 100 mg/ml, napi 1X). Genetikám, egyéb vizsgálataim negatívak, rögök feloldódtak. Az orvosom 3 hónap múlva tervezi a gyógyszer leállítását. Kérdésem az lenne, hogy kell e a clexane adagját a leállítás előtt fokozatosan csökkenteni, vagy le lehet vele állni egyik napról a másikra? A leállás után a szakirodalomnak megfelelően tényleg fenyeget még 2-3 hónapig a heparin indukált trombocitopénia (egy phd tanulmányban olvastam, hogy a késői HIT lehetősége leállítás után még eddig fent állhat)? Köszönöm válaszukat!
Kedves Katalin !

Mindenképpen fokozatosan kell elhagyni!!!!! Valóban lehetséges utána is HIT, de nem tudunk ellene tenni semmit, ha valóban jelentkezik, de tudjuk kezelni!

Üdvözlettel: Dr. Blaskó György

Orvos válaszol

Kérjük, töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot. 

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA