A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Professzor Úr!

A segítségét szeretném kérni a következőkben:
Kb. három hete ( miután napközben többször is volt hányingerem, és rossz közérzetem) édesanyámnál megmértem véletlenül a vércukorszintemet.( Ő inzulinos) Ez először délelőtt volt, és elképedve láttam, hogy 13,3-at mutat a mérő! A következő napokban sokszor megmértem Megettem hirtelen egy kakaós kalácsot,és ez az érték kb. 2 óra múlva 1,5 lett, rá egy órára 2,8és aznap csak 4-igment fel. Értetlenül álltam ezen értékek láttán-A következő napokban sokszor megmértem a vércukromat, és 3,4 is volt éhgyomorra, de 12 is..
A háziorvosom csináltatott egy nagy labort, hogy meg tudják nézni, mióta magas kb. a vércukrom. Ijesztő eredményeket kaptam kézhez, ebben kérem a segítségét.:
Glükóz: 10.7
GOT: 114
GPT: 98
GGT: 217
Transferr. telitettség: 14
HDL cholest.1.11
Cholesterin: 5,75
Triglicerid: 5,15 ( akét utóbbi világ életemben magasabb volt)
MCV:79
MCH:27,4
Glikohemoglobin Alc:8,6
IFCC HbAlc:70,5
Süllyedés:22
Vizelet negatív.
Szedett gyógyszereim: Hipothiazid 25mgnapi 1, Amlopidin Sandoz 5mg. napi 1,
Tritace 5mg napi 1,
Asentra 50mg napi 1, Rivotril 0,5 napi 2-3, és ma már sűrűbben esténként a Sanval 10 mg -os altatóból 2.
Kérem segítsen, hogy mi okozhatja ezen értékek ilyen jellegű emelkedését? Nekem azt mondták, hogy a vércukor és máj értékek az altató és a nyugtatótól is lehetnek.Nem tudom,így van-e? Vagy májbeteg lennék, de annak lennének gondolom valamiféle tünetei még? Kérem segítsen választ kapnom a kérdéseimre, amit előre is megköszönök:
tisztelettel Gabriella
Kedves Gabriella,
Dacára annak, hogy volt olyan kedve és részletesen elküldte a laboratóriumi eredményeit, részletes vizsgálat és tanácsadás nélkül nem tudja megúszni. Ezekre a kérdésekre csak vizsgálatokkal lehet felelősségteljes választ adni.. Látatlanban nem adunk diagnosist, de szinte biztos, hogy önnek -egyéb betegségein kívűl 2-es típusú cukorbetegsége (is) van (kezdődik): ezért mindenképpen szükségesnek tartom, hogy szakorvos lássa. Ha Önnek alkalmas, jelentkezzen be az Oxygen Medical-ban V. 25-re péntekre, akkor reggel ott tudom fogadni. Kérem, hogy leleteit (a korábbiakat is) hozza magával
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
egyetemi tanár

Hírek

Jóval nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltást követően

Jóval nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltást követően

A Covid-19-et okozó vírussal való fertőzés után az életveszélyes vérrögök kialakulásának esélye messze meghaladja az AstraZeneca és a Pfizer vakcinák okozta esetleges mellékhatásokat a legnagyobb ilyen jellegű tanulmány szerint. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájának véleménye a témában. 

További részletek
Teendők és vizsgálatok agyi érkatasztrófa után

Teendők és vizsgálatok agyi érkatasztrófa után

Az agyi érkatasztrófák száma évről évre növekszik. Gyors beavatkozás nélkül halálhoz, tartós bénuláshoz is vezethet, így nagy gondot kell fordítani a prevencióra, az egészséges életmódra, valamint a kiváltó tényezők, betegségek megfelelő kezelésére. Amennyiben valakinél egyszer már kialakult, megnő az esélye annak, hogy a probléma ismételten fellép. Prof. Blaskó Györgytől, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájától megkérdeztük, vajon mit is takar egy agyi érkatasztrófa, és hogy melyek a legfontosabb teendők utána. 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica Egészséghálózat