Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Kerekes Péterné
Tisztelt Dr. Úr! Férjem 2 évesen ,másfél hete kapott mélyvénás trombózist,a bal lábába! Térd fölött-ig van elzáródva,de kórházi kezelés után már itthon szépen javul az állapota.(nem görcsös,nem fáj) valószínűleg sportsérülés miatt történt már hónapokkal ezelőtt egy érsérülés,ami most okozott neki trombózist...kérdésem a következő lenne...a syncumar szedése mellett is előfordulhat e a tüdőembólia?két hét múlva nyaralni szerettünk volna,autóval,2x8 órás autóúttal,de közte egy éjszakás pihenővel...természetesen az állapota miatt sok útszéli megállóval,lábtornával...a nyaralást visszamondani már nem tudjuk sajnos,így döntenünk kell mit kockáztatunk! Előfordulhat e még így is a tüdőembólia szövődményként,ha egy hétig hasban kapta a vérhígítót,és most rendszeresen szedi a Syncumart???? Köszönöm a válaszát...tisztelettel: Kerekes Péterné

Kedves Kerekes Péterné !

Ha kedves férjének az INR eredmény 2,5-3,2 között van, akkor elutazhat, óránkénti pihenővel és tornával és sok folyadék fogyasztásával. De csak akkor, ha az INR érték így áll, egyébként, ha alacsonyabb az INR, Syncumar mellett is kaphat trombózist., egyébként nem. Levelében végképp nem értettem, hogy " két évesen, máfél hete kapott trombózist". Ez mit jelent? konkrétan!.

Üdvözlettel :Dr. Blaskó György

Orvos válaszol

Kérjük, töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot. 

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA