Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Kiss Béláné
Tisztelt Doktor Úr!

14 éve szedem a Livialt, hormonpótlásként, anélkül rossz az életminőségem. Minden gyógyszertől averzióm van, de ezt már megszoktam. Kb. 1 éve egy kis elváltozás van a bal lábamon, térd alatt, nem duzzanat, az ér kicsit megvastagodott és nyomásra fáj. Senkinek nem volt a családban semmlyen érproblémája. 66 éves vagyok, lehet ez a kis duzzanat rossz előjel. A Liviallal kapcsolatban pedig 3 nőgyógyászhoz is fordultam. Egyik azt mondta, ne szedjem, másik: szedjek felet naponta, harmadik, ezt életem végéig szedhetem, mint az amerikai nők. Megnyugtató az ilyen egyetértés.

üdvözlettel

Kiss Béláné
Tisztelt Kiss Béláné!

A hormonpótló kezelés elsősorban a mélyvénás trombózisra illetve a visszértágulatok megjelenésére hajlamosít. Amennyiben sem családjában, sem Önnek nem volt korábban mélyvénás trombózisa, és a panaszai indokolják akkor a hormonpótlásnak ebből a szempontból jelenleg nincs ellenjavallata, azzal a feltétellel, hogy ez egy 4-6x -os trombóziskockázat növekedést jelent. A leírt visszértágulat, főleg ha fájdalmas, mindettől függetlenül is igényelhet kezelést. Ebben, ha gondolja angiológusként tudok Önnek segíteni.

Tisztelettel:

Dr. Kósa Éva

Orvos válaszol

Kérjük, töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot. 

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA