A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
69 éves vagyok és 9 éve bajlódok magas vérnyomással és gyógyszereivel. kb.2 évig minipress majd cardura miatt volt állandó orrdugulásom, viszketett az arcom nyakam,
fülem mögött. Nem bírtam tovább abbahagytam. Tensiomint kaptam-egy idő után állandóan szárazan köhécseltem. Diován következett. Örűltem mert 40mg is nagyon hatásos volt-de rövid idő múlva bedagadt a torkom-nehezen szortyogósan nyeltem elvéknyodott néha el is ment a hangom nehezen asztmaszerüen lélegeztem. Közben valsacorral próbálkoztam, de ugyanez folytatódott. Már 180mg-ot szedtem, de egyáltalán nem használt. Következett cardilopin ami hatásos volt és jól bírtam csak a bokám dagadt tőle és a szemhélyam fölött volt ödémás. Még tenaxumot szedtem hozzá. A bokadagadás miatt lecalpinra lett cserélve /plussz tenaxum/ ami magasan a legjobb volt kb.2 éve szedem.de 3 hónapja újra viszketek az arcomon nyakamon a fülem mögött sőt még a hajas fejbőrömön is és az ánusz körül is a mellkasom felső részén. A bőröm vörös forró-fáj-maródik-többször alvás helyett vakarózok. Ezzel együtt észrevettem, hogy a lecalpin /20mg/nap/ teljesen hatástalanná vált. Még szerencse, hogy a napi 2 szer egy teaxum még jó.
Kedves Doktornő -mi tévő legyek-a bőrgyógyászok krémei nem sokat érnek-de mi lehet az ok?-félek, hogy ez így fog folytatódni.
Tisztelt Beteg!
Kérdése sokrétű, így érdemben nem megválaszolható email formájában. Szívesen várom rendelésemen.
Üdvözlettel:
Dr. Kapocsi Judit

Hírek

Hemofília – a vérzékenység okai

Hemofília – a vérzékenység okai

A vérzékeny betegeknél csökkent véralvadás áll fenn, vagyis egy kisebb sérülés következtében is elhúzódó vérzés jelentkezik. A trombofíliásokkal szemben tehát, akiknél fokozott véralvás miatt a vérrögök kialakulása jelent veszélyt, a vérzékenyek esetében épp az okozza a problémát, hogy a vér nem, vagy csak nagyon lassan alvad meg. A vérzékenységen belül a hemofíla okait, és a kezeléssel kapcsolatos fontosabb tudnivalókat dr. Szélessy Zsuzsanna hematológus, a Trombózis – és Hematológiai Központ főorvosa foglalta össze.

További részletek
Trombózis után - ezek a betegek leggyakoribb kérdései

Trombózis után - ezek a betegek leggyakoribb kérdései

Ha valakinél a trombózis tünetei jelentkeznek, az első és legfontosabb a sürgősségi orvosi ellátás a betegség igazolása és az életveszélyes szövődmény megelőzése céljából. Az akut panaszok kezelését követően azonban számos kérdés vetődik fel a betegekben. Dr. Kósa Éva, a Trombózis – és Hematológiai Központ angiológusa ezekre adott válaszokat.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica

Prima Medica Egészséghálózat