A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr.Úr!

Elolvastam a feltett kérdéseket és válaszokat,de nem találtam választ az én panaszomra, ezért

tisztelettel kérem, hogy válaszoljon az alábbi problémámhoz és szíveskedjen tanácsot adni hova fordulhatok eseteleges kezelésre!



Már 3 éve kompressziós térdzoknit használok. Mind 2 alsó lábszáramon a bokámon felül elvan színeződve a lábam. Nem a lábszáram fáj és zsibbad, hanem a lábfejem.Többször voltam kivizsgáláson, de mindig azt mondták, hogy nincs érszűkületem csak ki vannak tágulva az erek a lábamban és ha használom a k.térdzoknit, akkor minden rendben van, de napok óta elzsibbad mind 2 lábfejem főleg éjszaka és a lábujjaim igen fájnak. A körmeim is elvannak színesedve. Nem hideg egyik lábam sem, csak nagyon furcsa érzés, hogy fáj és zsiborog. Itt szeretném megjegyezni nem dohányzom a környezetemben sem nincs dohányos, nem vagyok cukorbeteg ( 5.9 - 6.1 volt az utóbbi vércukorszint mérésem a harkányi gyógykórházba tavaly dec.elején sycumár-t szedek a jelen pillanatban napi 1 mg-ot.Rendszeresen járok minden hónapban vérvizsgálatra a gyógyszer beállításához.Fáradozásukat ezúton megköszönve, tisztelettel:Kiss Zsuzsa

Martonvásár

Arany J.u.31

2462

(zsuzsozsazsa@freemail.hu)

Kedves Kiss Zsuzsa!

Biztos hogy van visszérelégtelensége, mivel a kompressziós zokni viselése mellett panaszai eddig rendben voltak.

Szerintem a mostani lábfejzsibbadása miatt neurológushoz illetve ortopédushoz tud fordulni. Gerincproblémák illetve a lábboltozat eltérései is okozhatnak ilyen zsibbadásos panaszt, tekintettel arra, hogy az érszűkületet korábban kizárták. A boka feletti bőrelszíneződések és a visszerek miatt azonban a kompressziós zokni viselését tovább fenntartanám.

Remélem tudtam segíteni.

Tisztelettel:

Dr.Kósa Éva

Hírek

Koronavírus idején is kell gondolni a trombózis megelőzésére

Koronavírus idején is kell gondolni a trombózis megelőzésére

A koronavírus járvány idején sok minden eltér a megszokottól, így az egészségügyi ellátás is. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a sürgős beavatkozások elmaradnának vagy a krónikus betegek ellátása hátrányt szenvedne. Ez utóbbi esetre a távkonzultáció remek megoldást tud nyújtani. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistája felhívja a figyelmet arra, hogy pl. trombózis prevencióra a járvány idején is szükség van.

További részletek
Lupus esetén nagy a trombózis esélye- előzze meg!

Lupus esetén nagy a trombózis esélye- előzze meg!

A szisztémás lupus erythematosus (SLE) az egyik leggyakoribb autoimmun betegség, mely jellemzően az ízületek gyulladásával jár. Már önmagában is igen kellemetlen és fájdalmas tüneteket produkálhat, ám a betegeknek ezen felül számolniuk kell azzal is, hogy az állapot megnöveli a trombózis rizikóját. Hogy miként is függ össze a lupus a vérrögök kialakulásával, arról prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis-és Hematológia Központ véralvadási specialistáját kérdeztük.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA