Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktornő/Doktorúr!

Édesanyámmal kapcsolatos kérdésekben fordulok Önökhöz.
Kb. 3,5 éve volt egy lábtörése, és míg gipszben volt a lába naponta kellett injekcióznia magát a trombózis elkerülése miatt.
A lábtörésből felépült, majd ez után sajnos trombózisa lett.
Ezt követően egészen a múlt hónapig folyamatosan szedte a véralvasgátlót, ill. havonta ment vérvételre. Az eredményei változóak voltak, volt hogy a megengedett szint alatt vagy felett, de volt olyan, hogy rendben volt az érték. Legutolsó három eredményének értéke: 2,34; 2,00; 1,46

Múlt hónapban azért hagyta abba, mert elment az éves szakorvosi vizsgálatra (már sajnos nem az a doktornő volt ott, aki korábban kezelte, ugynais ő külföldre ment dolgozni), és az éppen rendelő szakorvos, miután látta, hogy Anyukám már mennyi ideje szedi a véralvadásgátlót azt mondta, hogy neki már nem kellene és kérte Anyukámtól, hogy döntse el, hogy szedi-e vagy sem. Édesanyám mondta, hogy ő nem tudja ezt eldönteni, ha szednie kell szedi, ha nem, akkor abba hagyja. A dolog eredménye az lett, hogy nem szedi, viszont más gyógyszert sem kapott helyette.
Javasolta a doktorúr neki, hogy szedje inkább a Venoruton kapszulát, ez viszont készlethiány miatt jelenleg nem szedhető.
Amikor a patikában voltam, tanácsot kértem a gyógyszerész doktornőtől és ő azt mondta, hogy ha ennyi idő után abba hagyja valaki a véralvadásgátlót, utána 2-3 hónapig célszerű vérvételre még elmenni, ill. mivel Anyukám már 61 éves ilyen idős korban egyébként sem árt a véralvadásgátló szedése.

Anyukám elment a háziorvosához, és a fent leírtakra hivatkozva kért beutalót a vérvételre, de nem kapott. Azt mondta a háziorvosa, hogy nem kell azt ellenőrízgetni, majd egy idő után beáll magától.

Az interneten sok mindent lehet olvasni, és ezért kicsit meg vagyok rémülve, mert félek, hogy az ő esetében halmozottan nagy a trombózis veszélye.
Volt a nagymamámnak is trombózisa, ráadásul Anyukámnak daganatos betegsége is volt és 60 éves elmúlt, ráadásul (kis mértékben ugyan) dohányzik.

A lába, amelyik törött volt , egyébként azóta is nagyon csúnya. Sok kis apró ér látszik rajta kirajzolódni és mind lilás, szürkés színű. Ezt is mutatta már orvosnak, de érdemben választ arra, hogy ezt mi okozza, vagy hogy ezzel kell-e valamit tenni, nem kaptunk.
Sokszor dagadt a lába, és esetenként fáj is.

Anyukám jelenleg ezeket a gyógyszereket szedi:
Letrox - 100 mg - napi 1 szem
Coverex - AS - 5 mg /1.25 mg/ - napi 1 szem
Betaloc Zok - 50 mg - napi 1 szem
Torvalipin - 20 mg - napi 1 szem



Nagyon köszönöm előre is a visszajelzésüket és a tanácsukat a továbbiakról.

Üdvözlettel:
Nagy R.
Nagy Réka !

Azt javaslom hozza be mamáját egy trombofilia vizsgálatra és egyúttal elbeszélgetünk a trombózis utókezeléséről. Ha van egyéb rizikófaktora akkor javasolt tovább szedni és fontos ismernünk, hogy az elmúlt években hogyan alakultak az INR értékei, mert meg határozza a késői szövődmények kialakulását. Várjuk jelentkezését.

Üdvözlettel :

Dr. Blaskó György

Tisztelettel mindenkinek

Dr. Blaskó

Prima Medica Egészségközpontok