Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kérdése
Kedves Doktor Nő/Doktor Úr,
A párommal kisbabát szeretnénk. A fogamzásgátlót (Sensonette 70/20 mg) abbahagytam a napokban. Úgy tudom, meg kell várni a következő két menstruációt. Ez valóban így van? És addig védekezzünk máshogyan?
Készülök a terhességre: figyelek az étkezésemre, heti többször sportolok. Különböző gyógyteákat iszom. Ezeken kívül még tehetek valamit ? :)
Szedjek esetleg bármilyen vitaminkészítményt, vagy esetleg magzatvédő vitamint, vasat, magnéziumot?

Nagyon szépen köszönöm válaszát!
Üdvözlettel: Renáta
Kedves Renáta !

Nagyon örülök, hogy babavárásra szánták el magukat. Valóban célszerű a hormonális fogamzásgátló elhagyása után 3-4 hónapot várni. Sajnos a ciklus nem minden esetben áll be, de ezt majd meglátjuk.

Egyelőre egészséges életmódot javaslok, majd immuno-endokrin kivizsgálást. Ennek eredményétől függően lehet dönteni az alkalmazandó készítményekről és vitaminokról.

Üdvözlettel :

Prof. Dr. Balázs Csaba

Prima Medica Egészségközpontok