Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Főorvos Úr!

július 1elsején pitvarfibrillációm volt 130as pulzus más tünet nem volt magas vérnyomás társult csak hozzá 55 éves bicusp insuffom van nem szedtem gyógyszert eddig semmit néha ingadozott a vérnyomásom de arra sem

most azóta is előfordul kiugró vérnyomás de többnyire rendben van sincumar mite 4-5 szemet szedek mert a múlthéten a 3 héttel ezelőtti 2,57 es INR 1,66 lett úgy hogy semmi zöldséget nem eszek gyümölcsöt is csak picurka darabokat viszont most a 3 hétben ittam olyan ásványvizet amiben a kálium nagyon sok én nem tudom és kérdezem hogy az nem ronthatta e el így az értéket amikor se zsírt se semmit nem étkezem ami árthatna azt mondhatom hogy alig eszem egy két szelet kenyerret korpás vagy barna meg picike vaj meg hal meg krumpli néha meg mindenből amit úgy gondolom nem árthat egy két evőkanállal de nem is eszek mindenaap főt ételt sem azt mondták az se gond ha nem nagyon eszek de én ezelőtt is így étkeztem nem iszom nem dohányzom viszont pár éve van pajzsmirigy alulműködés 75/100mg L thyroxint szedek TSH1-2 között van van viszont tejallergiám is ami miatt is alig eszem valamit most viszont azt mondta a gyógyszerész a sincumár mite is tartalmaz a sebborreám ki is jött és puffad a hasam is

zsiborognak a végtagjaim orvos szerint csak a vérnyomás ingadozása miatt de amikor nem rossz akkor is érzek karjaimban zsiborgást

háziorvos is kardiológus is azt mondta miért rontottam el így az INRt mert biztos én tehetek róla

én tényleg semmit nem ettem olyat viszont a viz amit eddig nem ittam és azért is kérdezek Öntől rá és hogy én mást nem szedhetek?billentyűcsere talán esedékes lesz de még halogatják a mütétet

betaloc zott ot napi egyet kell még szednem aznaptól ahogy a fibrilláció volt Tervalont javasolnak még szedni a vérnyomásra de mérem és naponta csak egyszer fordul elő hogy 140-145/ 80 a vérnyomásom de sajnos folyamatosan stresszelek is az elmúlt hónapokban most magam miatt is mért félek hogy szedem a gyógyszert és így hogy betartok mindent is értékem nem jó mit tegyek? tudom a K vitamin és a kálium különbözik de a víz amit persze már nem is iszok de a nagy meleg miatt izzadtam nagyon és gondolom a szervezetem is a sincumartól legyengült mert első két hónap megviselt

amikor rosszul lettem csak kaptam a warfarint és hazaadtak hogy majd elmúlik a lötykölődése a szívemnek meg majd menjek nézessem meg magam kardiológussal másnap magától helyreállt a szívverésem és hétvége lévén akkor csak két nap múlva készült ultrahang ami szerint nem volt semmi gond az értékeim se romlottak a tavalyihoz képest sokat

kérdésem még hogy nekem akkor ezt már mindig szedni kell és ez a dózis nem sok?

elnézést kérek és köszönöm szépen a válaszát jó egészséget kívánva üdvözlettel Éva
Tisztelt S. Éva!



Várjuk egy konzultációra, lennének kérdéseim.

Sajnos így nem tudok válaszolni, nagyon hosszú levelet írt és nem minden érthető számomra.

Prof. Blaskó.

Hírek

Trombózisom volt- mitől lehetett?

Trombózisom volt- mitől lehetett?

A mélyvénás trombózis akut kezelésével szinte egy időben megkezdődik az okok feltárása, hiszen a további terápia eldöntése céljából fontos tudni, vajon mi is okozta a vérrögök képződését. Prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis- és Hematológiai Központ véralvadási specialistáját megkérdeztük, vajon mi minden állhat a trombózis hátterében, és hogy egyáltalán milyen vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy ez kiderüljön.

További részletek
Ezek a vérkép eltérések utalnak vérszegénységre

Ezek a vérkép eltérések utalnak vérszegénységre

A vérszegénység gyanújakor az orvos minden esetben vérvizsgálatot kér, ahol bizonyos értékek eltéréseiből már felállítható a diagnózis, így a terápia megkezdhető. Hogy pontosan mely eredmény esetén kell erre gondolni, arra dr. Ercsei Ibolya, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa adott választ.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA