Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!

Február 3-án háromszoros bokatörést szenvedtem, megműtöttek most gipszben várom a javulást. Clexane-t kapok elég jól be tudom adni magamnak nem fáj egy picit csíp , viszont azt vetem észre kb a 12. szuri adása óta piros és viszket a hasamon a bőr. Mennyire gond ez mert ha igen akkor nem váltanám ki a felírt három dobozt amit még el kell használnom.

Válaszát megköszönve tisztelettel: Szabó Ibolya
Kedves Ibolya !

Ritka esetekben fordul elő allergiás reakció a bőr alá adott véralvadásgátló injekciók adásakor. Valószínűleg ha ön allergiás lenne , már hamarabb jelentkezett volna a tünetek.

Elképzelhető, hogy többször adta ugyanarra a területre, kis távolságra egymástól. Próbálja meg esetleg a combjába, vagy a felkarba beadni az injekciót. Ha ott is jelentkezik a viszkető érzés, pirosság vegye fel a kapcsolatot az injekciót javasló kezelőorvosával a továbbiak miatt.

Üdvözlettel : Kelemen Edina

Hírek

Trombózisom volt- mitől lehetett?

Trombózisom volt- mitől lehetett?

A mélyvénás trombózis akut kezelésével szinte egy időben megkezdődik az okok feltárása, hiszen a további terápia eldöntése céljából fontos tudni, vajon mi is okozta a vérrögök képződését. Prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis- és Hematológiai Központ véralvadási specialistáját megkérdeztük, vajon mi minden állhat a trombózis hátterében, és hogy egyáltalán milyen vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy ez kiderüljön.

További részletek
Ezek a vérkép eltérések utalnak vérszegénységre

Ezek a vérkép eltérések utalnak vérszegénységre

A vérszegénység gyanújakor az orvos minden esetben vérvizsgálatot kér, ahol bizonyos értékek eltéréseiből már felállítható a diagnózis, így a terápia megkezdhető. Hogy pontosan mely eredmény esetén kell erre gondolni, arra dr. Ercsei Ibolya, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa adott választ.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA