A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Blaskó professzor Úr!
Mélyvénás trombózissal (bal láb érintett) a kórházból történő hazamenetel és lábadozás alkalmával , egy esetben rövid nyilalást éreztem a bal halántékomban, nyomást a szememben, majd ezt követeően elzsibbadt a bal arcfelem. Egy másik esetben számítógépezés közben homályos látás és szapora szívdobogás alakult ki. Ezek a történések viszonylag rövid ideíg tartottak, azonban szelemképes látás (olvassásnál duplán látom a sorokat) alakult ki, melynek a megítélése azért problémás mert régebben volt egy radiális keratotómia műtétem (gyémántkéses régebbi módszer, nem a lézeres) és a velem kapcsolatban álló orvosok szerint (háziorvos+szemész+neurológus) astigmatizmus okozza. Egyetlen problémám van ezzel: eddig nem láttam duplán, és újabban enyhe nyomást is érzek a fejemben (homlok, halánték és elülső koponyarész környékén, olyasmi érzés mint amikor az embernek víz megy az orrába). Sikerült kiharcolnom egy MRI vizsgálatot ,rövidesen meg lesz az eredmény. Tisztelt professzor Úr, legyen szíves válaszolni az alábbi kérdésekre: Okozhatja -e a syncumar nevű gyógyszer a panaszaimat? A leírás alapján elképzelhető-e a TIA és mely vizsgálattal lehet ezt egyértelműen megállapítani? Van esély arra, hogy az MRI-n látszik majd, hogy mi történt? Amannyiben az MRI nem mutat ki semmit, mi lehet a vizsgálódás további iránya? Kicsit félek, mert ha tényleg TIA volt akkor szeretném megelőzni a nagyobb bajt. Szintén a lábadozás alatt volt egy BPPV nevű belső fül eredetű szédülésem is ami 3 hét alatt múlt el.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm: Szabó Péter
Kedves Szabó Péter,
Panaszait a Syncumar, mint gyógyszer biztosan nem okozta, mert ilyen mellékhatásai nincsenek: annak azonban nagy a valószínűsége, hogy a Syncumar kezelés mellett is kialakulhat TIA, Ezt az MRI eldönti..Kérem keresse fel a Trombózis Központot és megbeszéljük, hogy kombinációk alkalmazásával hogy kerülhető el egy nagyobb baj (mint mondta)
Üdvözlettel
Dr. Blaskó

Hírek

Jóval nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltást követően

Jóval nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltást követően

A Covid-19-et okozó vírussal való fertőzés után az életveszélyes vérrögök kialakulásának esélye messze meghaladja az AstraZeneca és a Pfizer vakcinák okozta esetleges mellékhatásokat a legnagyobb ilyen jellegű tanulmány szerint. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájának véleménye a témában. 

További részletek
Teendők és vizsgálatok agyi érkatasztrófa után

Teendők és vizsgálatok agyi érkatasztrófa után

Az agyi érkatasztrófák száma évről évre növekszik. Gyors beavatkozás nélkül halálhoz, tartós bénuláshoz is vezethet, így nagy gondot kell fordítani a prevencióra, az egészséges életmódra, valamint a kiváltó tényezők, betegségek megfelelő kezelésére. Amennyiben valakinél egyszer már kialakult, megnő az esélye annak, hogy a probléma ismételten fellép. Prof. Blaskó Györgytől, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájától megkérdeztük, vajon mit is takar egy agyi érkatasztrófa, és hogy melyek a legfontosabb teendők utána. 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica Egészséghálózat