A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt doktor úr!
Kérdésem az lenne, hogy mit tesz a véralvadásgátló /xarelto/ a szervezettel abban az esetben, amikor mellékhatásként véres vizelet jelentkezik a tabletta bevétele után néhány órával, majd ismét kitisztul. A vér hogyan kerül ki az érből, megpattan, vagy átereszti, szedhető ilyen esetbeni is, az urológus szerint csak akkor van probléma, ha alvadt vér darabok távoznak a vizelettel, és nem kell gyógyszert váltani, mert a többi még rosszabb. Ez nem túzottan megnyugtató a számomra. Válazát előre is köszönöm.

A z alvadásgátlók (beleértve a Xareltot is) akkor okoznak vérvizelést, ha a húgycsőben, vagy a hólyagban nyálahártya sérülés van. Javaslom egy cystoscópia elvégzését. A sérülés nyilván nem nagy, ha feltisztul.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Hírek

Limfödéma: a lábdagadás komoly problémát jelezhet

Limfödéma: a lábdagadás komoly problémát jelezhet

Betegséget jelezhet, ha estére bedagad a lába, a bokánál meglátszik a zokni lenyomata. A láb duzzanata akár szív-, vesebetegség, visszér probléma vagy limfödéma jele is lehet. A lábdagadás kivizsgálásáról és a limfödéma okairól dr. Kósa Éva, a Trombózis – és Hematológiai Központ angiológusa beszélt.

További részletek
Vérszegénység várandósság alatt

Vérszegénység várandósság alatt

Vérszegénység gyakran jelentkezik a várandósság időszakában. Dr. Szélessy Zsuzsanna hematológus, a Trombózis – és Hematológiai Központ főorvosa elmondta, milyen tünetek kapcsán gyanakodjuk, hogyan kezeljük és tehetünk-e valamit a megelőzés érdekében.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA