Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kedves dr. Kósa Éva!
Visszér és lábdagadási problémámra felírt nekem 2-es kategóriájú kompressziós harisnyát. Elkezdtem viselni és - a jótékony hatásai mellett - azt tapasztaltam, hogy a korábban alig észrevehető külső visszereim a harisnya levétele után jelentősen kidagadnak. Másnapra normalizálódik a helyzet. Ez természetes jelenség, vagy esetleg egy nem várt mellékhatás?

Köszönettel,
Telek Attila


Kedves Attila!

Igazából, nem kellene, hogy ilyen helyzet kialakuljon, az oka ennek az, hogy vagy kicsi a zokni vagy reggel és este között alapjában jelentősen bedagad a lába. Lehet hogy most kifejezetten meleg idő van. Próbálja meg ilyen melegben a 140 denes ( I-es kompressziós) térdzoknit, és ősszel pedig majd a vastagabbat ismét. I -es kompressziós zoknihoz nem kell recept. Ha ilyen jelenség van, ne viselje a 2-es fokozatot, ha hűvösebb az idő újra megpróbálhatja, de lehet hogy a 140 denes zokni elég Önnek.

Tisztelettel:

Kósa doktornő

Prima Medica Egészségközpontok