A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
Azzal a problèmával kapcsolatban kèrnèm a válaszát, hogy kb. egy hete gerincsèrvet állapítottak meg. Előtte egy héttel kaptam 1diprofos ès 4 voltaren inhekciòt derèkfájás, lábgörcs illetve izomgyengesèg miatt ès másfèl hètig szedtem aflamint ès mydetont. Ezután vettem èszre hogy nyomást èrzek a fejemben mèrtem többször a vèrnyomásom ami 110 ès 140 között ingadozik. A normális nekem 100 -110 között szokott lenni amivel jól èrzem magam. Ezzel egyidőben a menstruációm is megjőtt úgy, hogy egy hete múlt el. Ön szerint van -e összefüggès a sèrv ès a vèrnyomás
illetve vèrzès között. Hormonműködèsi zavar okozhatja-e. Hova mehetnèk ezzel a problèmával. Mèg annyit tennèk hozzá, hogy a pajzsmirigyemre gyógyszert szedek de most voltam vizsgálaton ès rendben van ès a lában elèg visszeres.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel T. Ágnes
Kedves Ágnes !
Az injekciók amiket a derékfájdalomra kapott okozhatták az említett panaszokat, fejfájást, vérnyomás ingadozást. A hormonális rendszert is befolyásolhatja. Ha már nem kapja ezeket a gyógyszereket , de panaszai fennállnak mindenképp érdemes belgyógyász szakorvost felkeresnie. Tudni kellene az ön korát a vérnyomás változás, és a hormonális tünetek tisztázására.
Üdvözlettel :
Kelemen Edina

Hírek

Hemofília – a vérzékenység okai

Hemofília – a vérzékenység okai

A vérzékeny betegeknél csökkent véralvadás áll fenn, vagyis egy kisebb sérülés következtében is elhúzódó vérzés jelentkezik. A trombofíliásokkal szemben tehát, akiknél fokozott véralvás miatt a vérrögök kialakulása jelent veszélyt, a vérzékenyek esetében épp az okozza a problémát, hogy a vér nem, vagy csak nagyon lassan alvad meg. A vérzékenységen belül a hemofíla okait, és a kezeléssel kapcsolatos fontosabb tudnivalókat dr. Szélessy Zsuzsanna hematológus, a Trombózis – és Hematológiai Központ főorvosa foglalta össze.

További részletek
Trombózis után - ezek a betegek leggyakoribb kérdései

Trombózis után - ezek a betegek leggyakoribb kérdései

Ha valakinél a trombózis tünetei jelentkeznek, az első és legfontosabb a sürgősségi orvosi ellátás a betegség igazolása és az életveszélyes szövődmény megelőzése céljából. Az akut panaszok kezelését követően azonban számos kérdés vetődik fel a betegekben. Dr. Kósa Éva, a Trombózis – és Hematológiai Központ angiológusa ezekre adott válaszokat.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica

Prima Medica Egészséghálózat