A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szélessy Zsuzsanna Doktornő!

19 éves nő vagyok, öt hónapja mélyvénás trombózissal kórházba kerültem, azóta syncumart szedek. Azzal a kérdéssel fordulnék önhöz, hogy okozhat-e a gyógyszer vashiányt, és ebből kifolyólag hajhullást, mert nekem erősen elkezdett hullani a hajam, amióta ráállítottak a gyógyszerre. Ez esetben lenne-e lehetőség más gyógyszerre való átállásra, vagy van-e valamilyen más lehetőség? Válaszát előre is köszönöm!

Török Annamária
Kedves Annamária!

A Syncumár csak átvitt értelemben csinál vashiányt, vashiányos vérszegénységet úgy, hogy vérzékenyebbé teszi az embert és a menstruációs vérzés, vagy orrvérzés erősebb lesz.

Önmagában a Syncumar nem csinál vashiányt, de ritka mellékhatása lehet a hajhullás.

Amennyiben a hajhullás oka a vashiány, úgy azt pótolni kell és a Syncumart tovább szedheti. Ha a vasanyag ccseréje rendben van és nem vérszegény, akkor a Syncumár bűnös lehet! Természetesen van más alvadásgátló gyógyszer, amire át lehet állítani.

Várom rendelésemen, hogy megtaláljuk a megoldást.

Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna

Hírek

Javasolt az LMWH injekció koronavírus fertőzés esetén?

Javasolt az LMWH injekció koronavírus fertőzés esetén?

A koronavírus jelentős hatással van a véralvadási rendszerre, a kórházi ellátásra szoruló koronavírusos páciensek körében magas a tüdőembólia, a mélyvénák és a kis vénák trombózis kockázata. Ezen kívül még meg kell akadályozni a capillaris thrombosisok kialakulását is, ami a vírus sepsis szokványos részjelensége. A kórházi kezelés során ezért véralvadásgátló kezelést is kapnak a betegek. Prof. Blaskó György a Trombózis és Hematológiai Központ véralvadási specialistáját arról kérdeztük, vajon az enyhébb tünetekkel otthon lábadozó betegek számára is javasolt-e a heparin alkalmazása?

További részletek
Betegségek, melyek fokozzák a trombózis rizikót

Betegségek, melyek fokozzák a trombózis rizikót

Mélyvénás trombózis után, a sürgősségi ellátást követő időszakban fontos kivizsgálni, hogy mi okozta, mi áll a háttérben. Erre azért nagy szükség van, hogy a megfelelő kezeléssel, a későbbiekben egy újabb trombózis elkerülhető – vagy a kockázata minimálisra csökkenthető - legyen. Prof. Blaskó György, a Trombózis és Hematológiai Központ véralvadási specialistája elmondta, hogy milyen vizsgálatokra van szükség.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA