Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktor Nő / Úr
68 éves férfi vagyok, augusztusi laborleletem szerint a Ferritin szintem 542,30 ug/L.,Hemoglobin 157 g/l,Hematokrit 0,446 l/l,vas 26,0umol/l,transzferrin 2,90 g/l Transzferrin telitettség: 35,7
15 éve Syncumart szedek.Kérdésem, hogy további kivizsgálást igényel-e a magas Ferritin szint. Válaszukat előre is köszönöm.Vatai György
Kedves Vatai György!

Természetesen a magas ferritin szint kivizsgálást igényel. Valami oknál fogva a vasraktárak nem tudnak kiürülni, vagy hibásan sok vas szívódik fel a bélrendszerből.

Az okot feltétlenül tisztázni kell! Arról nem írt, hogy a Syncumárt szívgyógyászati okból, vagy trombózis miatt kell szednie. A kóros vas felszaporodás károsíthatja a tüdőt, májat és a szívet is.

Várom rendelésemen!

Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna

Prima Medica Egészségközpontok