Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kedves Blaskó doktor úr!
Tavaly szívkatéterezésen kellett átesnem preventív okból,Aspirin protectet és Zyllt (clopidlogel) gyógyszereket kell szednem, ami miatt nem ellenőrzik az INR értékemet. A laboreredmény szerint 0,9 -1 között szokott lenni az érték. 3 havi koleszterincsökkentő szedést követően, statinmérgezést kaptam, a/gpt májenzimem 1985 lett,ami 50 szerese a megengedettnek. 3 hónapja nem szedem már,normalizálódtak a májenzimeim, viszont súlyos ínygyulladástól szenvedek,ami spontán vérzésben nyílvánul meg. Vérnyomáscsökkentőt is kell szednem, Coverexet és Amlopidin tevát. Gyanús nekem,hogy a gyógyszerek negatív kölcsönhatása okozza a kb.2 hónapja fennálló ínyvérzésemet, és a fogorvosom is csak tüneti kezelést ajánlott,ami ideig óráig segít. Ön mit tanácsol? mert a kardiológusom és a háziorvosom sem tudja a megoldást. Nagyon várom a válaszát! Köszönöm előre is!
Kedves Anikó !

Szeretném kiemelni, hogy sem a Zyllt, sem az aspirin szedése NEM VÁLTOZTATJA MEG az INR értékeket, felesleges mérni. Orvosa tájékozódjon a szakirodalomban!. A statinok valóban lehetnek májkárosító hatásúak, javaslom, hogy konzultáljunk a Trombózisközpontban. Az ínygyulladását kezelje a fogorvosa!. Várjuk a konzultációra minden leletével.

Üdvözlettel: Dr.Blaskó György



Oláh Anikó

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász

Prima Medica Egészségközpontok