Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktor úr!
10-15 éve érszűkületet fedeztek fel a jobb lábamban. Az alábbi gyógyszereket kaptam, melyeket jelenleg is szedek: Astrix 1x1, Mydeton 3x1, Pentoxyl-EP 400 mg 1x1. Bal lábamban pár hete komoly fájdalmak jelentkeztek, csipőből indul ki és végig halad az egész lábamon, már 5-10 méter megtétele után komoly fájdalmaim vannak. Házi orvosom felemelte a Pentoxyl adagját, de nincs javulás. Mit javasol, figyelembe véve azt, én nem mondhatom a házi orvosnak, hogy mit kellene tennie.
A választ előre is köszönöm.
Kedves Mária!

Panaszai hátterében izületi betegség vagy az érszűkület rosszabbodása állhat. Tekintettel, hogy az érszűkület rosszabbodása esetén ezek a panaszok súlyosnak számítanak, és további vizsgálatokat igényelnek, javaslom hogy mielőbb keressen fel rendelésemen. Először a panaszok eredetét kell tisztázni, megfelelő kezelést csak ennek ismeretében lehet adni.

Szeretettel várom a Trombózisközpontban

Tisztelettel:

Dr Kósa Éva

Prima Medica Egészségközpontok